LAJMI I FUNDIT:

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino
Reklama

Trajneri i Chelseat, Mauricio Pochettino po i vuan pasojat nga disa marrëveshje të dështuara që ka bërë bashkëpronari Todd Boehly gjatë verës.

Huazimi i Andrey Santos në Nottingham Forest është njëra prej tyre, pasi Blutë mund të kishin marrë të riun e Paris Saint-Germain, Bradley Barcola nëse do ta dërgonin brazilianin në Francë.


Barcola ishte një lojtar i kërkuar në fund të afatit kalimtar të verës. Chelsea tregoi interesim, por 21-vjeçari përfundimisht u largua nga Lyon për PSG-në pasi u ra dakord për një tarifë prej 45 milionë euro.

PSG po e mposht Chelsean në garë për Barcolan
Lexo po ashtu PSG po e mposht Chelsean në garë për Barcolan

Boehly dhe bashkëpronarët kishin përparim drejt nënshkrimit të Barcola , por që nuk e ofruar Andrey Santos në huazim. Sipas ekspertit të transferimeve Fabrizio Romano, Lyon ishte i prirur ta sillte lojtarin në bord për sezonin e ardhshëm, por Chelsea tashmë kishte arriturmarrëveshje me Forezt për ta dërguar atë në huazim tek ta.

Kjo në mënyrë efektive vuri frenat në lëvizjen e Barcola në perëndim të Londrës, dhe talenti i tij tashmë po tërheq vëmendje edhe nga klubet e tjera evropiane.

Jo vetëm që Chelsea ka vuajtur mjerimin e mungesës së një talenti të tillë, por zgjedhja e Forestit si destinacion huazimi i Santos është një vendim që duket më i keq me kalimin e javëve. Tani gjashtë ndeshje në sezon, braziliani nuk ka bërë ende një paraqitje të vetme në Ligën Premier. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Ligat tjera
Dita e ndeshjeve në Ligën e Kampionëve, shumë përballje interesante në orar

Dita e ndeshjeve në Ligën e Kampionëve, shumë përballje interesante në orar

Liga e Kampionëve
Xavi i shqetësuar me situatën e Joao Cancelos

Xavi i shqetësuar me situatën e Joao Cancelos

La Liga
Xabi Alonso ka implementuar taktikën gjeniale që ka ndihmuar Leverkusenin të jetë lider në Bundesliga

Xabi Alonso ka implementuar taktikën gjeniale që ka ndihmuar Leverkusenin të jetë lider në Bundesliga

Bundesliga
Ronaldo fiton penallti por i thotë gjyqtarit se nuk ishte faull

Ronaldo fiton penallti por i thotë gjyqtarit se nuk ishte faull

Ligat tjera
“Shumë lojtarë do të zhgënjeheshin”, Armando Broja flet për kohën e kufizuar të lojës te Chelsea

“Shumë lojtarë do të zhgënjeheshin”, Armando Broja flet për kohën e kufizuar të lojës te Chelsea

Premier League
Kalo në kategori