Tashmë dihen kundërshtarët e Kosovës nëse kalon tutje: Fitorja kundër Azerbajxhanit na dërgon kundër Maqedonisë në Shkup, barazimi me Gjeorgjinë në Tblisi

Kosova po kalon në një moment tejet pozitiv pasi që ndodhet në vendin e parë në Grupin 3 të Ligës së Kombeve.

Një fitore eventuale ose barazim në ndeshjen në Prishtinë ndaj Azerbajxhanit, Kosova kualifikohet në gjysmëfinale të Divizionit D ku më pas mund ta kërkojë kualifikimin për në Kampionatin Evropian.

Nëse fiton nëse Kosova, do të luajë ndaj Maqedonisë në Shkup, në mars të vitit 2020.

Nëse ndeshja mbyllet baras, Kosova do të luajë ndaj Gjeorgjisë në Tbilisi.

Rasti më i keq, humbja, do ta linte Kosovën edhe për një edicion në Ligën D, ku tashmë do të ketë kombëtare më të forta, pasi do të jenë pjesë edhe Sllovenia, Qipro, Lituania dhe Estonia.

Përfaqësuesja e Maqedonisë e ka demoluar Gjibraltarin në ndeshjen e fundit me shifrat 4-0, kurse Gjeorgjia e mposhti 2-1 Kazakistanin.

Kosova (Foto:Ridvan Slivova, Telegrafi)

Kosova aktualisht ka 11 pikë, ndërsa Azerbajxhani ka nëntë pikë.

Ndeshja e sotme do të jetë vendimtare me Kosovën që ka përparësinë e pikëve dhe të tifozëve në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. /Telegrafi/

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Pep Guardiola shpjegoi se pse ai nxori nga loja në kohën shtesë dy gjuajtësit më të mirë të penalltive

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës