Shumë tifozë të futbollit kanë mbetur të befasuar me njoftimi se Manchester Cityt është përjashtuar nga Liga e Kampionëve për dy edicionet e ardhshme.

Tani të gjithë kanë një pyetje. A do të largohet Pep Guardiola nga Manchester City?

Trajneri që kishte një të ardhme me klubin, pasi kishte kontratë, mund të ndyshojë mendje, pasi Manchester City është përjashtuar për dy vjet nga të gjitha garat e UEFA-s.

Pep Guardiola. (Foto: Catherine Ivill/Getty Images)

Ata do të përballen gjithashtu edhe me një gjobë prej 30 milionë euro.

Man City do të apelojë në Gjykatën e Arbitrazhit për Sportin këtë dënim, por tifozët janë tronditur me dënimin.

Shumë prej tyre kanë folur edhe për largimin e Guardiolas, duke postuar edhe në Twitter.

Juventusi ka qenë i lidhur me trajneri tash e një kohë të gjatë dhe vera mund ta realizojë një lëvizje të madhe. /Telegrafi/