LAJMI I FUNDIT:

Uji

410 Artikuj

Mungesa e borës në Himalaje kërcënon furnizimin me ujë të pijshëm për miliona njerëz

Mungesa e borës në Himalaje kërcënon furnizimin me ujë të pijshëm për miliona njerëz

Nga Bota
Ju erdhët në plazh, por fëmija as që i afrohet detit: Si të përballeni me frikën nga uji?

Ju erdhët në plazh, por fëmija as që i afrohet detit: Si të përballeni me frikën nga uji?

Këshilla për prindër
Temperaturat e larta – pse nuk duhet ta konsumoni ujin e shishes që ka qëndruar në diell

Temperaturat e larta – pse nuk duhet ta konsumoni ujin e shishes që ka qëndruar në diell

Këshilla mjekësore
A është rrezik ta pimë ujin nga gota që e lëmë pranë shtratit?

A është rrezik ta pimë ujin nga gota që e lëmë pranë shtratit?

Këshilla mjekësore
Mrekullia e quajtur ujë

Mrekullia e quajtur ujë

Të tjera
Pse uji ku jeton peshku i artë është shpesh i turbullt

Pse uji ku jeton peshku i artë është shpesh i turbullt

A e dini se...
A e dini se për çfarë shërben tapa e derës së veturës, e cila është shumë e rëndësishme?

A e dini se për çfarë shërben tapa e derës së veturës, e cila është shumë e rëndësishme?

Auto Lajme
Disa u shfaqen të sëmurë, dyshime për “shishe të ndotura” – paralajmërim urgjent për anëtarët e Parlamentit Evropian

Disa u shfaqen të sëmurë, dyshime për “shishe të ndotura” – paralajmërim urgjent për anëtarët e Parlamentit Evropian

Evropa
Shprehitë që jua rrënojnë shanset për të humbur peshë

Shprehitë që jua rrënojnë shanset për të humbur peshë

Lifestyle
Ushqimi më i mirë natyral për bimët që kanë filluar të thahen – do t’i kthejë në jetë

Ushqimi më i mirë natyral për bimët që kanë filluar të thahen – do t’i kthejë në jetë

Lule
Sa është e dëmshme ta pini ujin që ka qëndruar gjatë natës

Sa është e dëmshme ta pini ujin që ka qëndruar gjatë natës

Këshilla mjekësore
Duke përdorur këta përbërës natyralë, bimët në shtëpinë tuaj do të rriten më shpejt

Duke përdorur këta përbërës natyralë, bimët në shtëpinë tuaj do të rriten më shpejt

Lule
Nuk duhet t’i ngrohni këto ushqime në një furrë me mikrovalë

Nuk duhet t’i ngrohni këto ushqime në një furrë me mikrovalë

Këshilla Lifestyle
Pa përpjekje shtesë: Disa metoda me ndihmën e të cilave do t’i humbni kilogramët e tepërt

Pa përpjekje shtesë: Disa metoda me ndihmën e të cilave do t’i humbni kilogramët e tepërt

Këshilla Lifestyle
Pse nuk preferohet të pini ujë gjatë ngrënies

Pse nuk preferohet të pini ujë gjatë ngrënies

Ushqimi dhe Dieta
Gabimet e mundshme që i bëni para ushtrimeve

Gabimet e mundshme që i bëni para ushtrimeve

Sport / Fitnes
Si ta parandaloni kataraktin: Këshilla, dietë dhe ndryshime në stilin e jetesës

Si ta parandaloni kataraktin: Këshilla, dietë dhe ndryshime në stilin e jetesës

Këshilla mjekësore
Me ndihmën e këtij ‘regjimi’ mund të humbni 9 kg brenda dy javësh

Me ndihmën e këtij ‘regjimi’ mund të humbni 9 kg brenda dy javësh

Dietë
Gjashtë metoda për ta ulur shtypjen e gjakut më shpejt dhe më thjesht

Gjashtë metoda për ta ulur shtypjen e gjakut më shpejt dhe më thjesht

Këshilla mjekësore
Ndryshimet e vogla në dietë dhe truket që mund t’ju ndihmojnë ta kontrolloni oreksin

Ndryshimet e vogla në dietë dhe truket që mund t’ju ndihmojnë ta kontrolloni oreksin

Dietë
Ekspertët zbërthejnë dilemën: A duhet pirë kafja me një gotë ujë?

Ekspertët zbërthejnë dilemën: A duhet pirë kafja me një gotë ujë?

Shëndetësi Lajme
Ndotja e Badocit me mangan, flasin nga IKSHPK-ja: Ndikon në sistemin psikik të fëmijëve

Ndotja e Badocit me mangan, flasin nga IKSHPK-ja: Ndikon në sistemin psikik të fëmijëve

Kosovë
VV-ja kërkon hetim ndaj disa kompanive të ujësjellësit për mosraportim real të ujit të prodhuar

VV-ja kërkon hetim ndaj disa kompanive të ujësjellësit për mosraportim real të ujit të prodhuar

Të Tjera
Pija e mrekullueshme që do t’ju zgjojë më mirë se kafeja

Pija e mrekullueshme që do t’ju zgjojë më mirë se kafeja

Kuzhina


mob5