LAJMI I FUNDIT:

Qiqra

16 Artikuj

Gullash me suxhuk dhe qiqra: Drekë e lëngët e cila do t’i pëlqejë gjithë familjes!

Gullash me suxhuk dhe qiqra: Drekë e lëngët e cila do t’i pëlqejë gjithë familjes!

Pjata kryesore
Buka që nuk të shëndosh, recetë e thjeshtë dhe e shpejtë

Buka që nuk të shëndosh, recetë e thjeshtë dhe e shpejtë

Nga duart tua
Omëletë sufle me djathë

Omëletë sufle me djathë

Në çdo kohë
Përfitimet shëndetësore të qiqrave

Përfitimet shëndetësore të qiqrave

Të njohim produktet
Konsumimi i këtij ushqimi të shijshëm para gjumit do t’ju ndihmojë të bëni një gjumë më të mirë të natës

Konsumimi i këtij ushqimi të shijshëm para gjumit do t’ju ndihmojë të bëni një gjumë më të mirë të natës

Të njohim produktet
Besoni apo jo, humusi mund të jetë i dëmshëm: Pureja më e shëndetshme mund të shkaktojë inflamacion të zorrëve, ja pse

Besoni apo jo, humusi mund të jetë i dëmshëm: Pureja më e shëndetshme mund të shkaktojë inflamacion të zorrëve, ja pse

Të njohim produktet
Speca të mbushur me spinaq dhe qiqra

Speca të mbushur me spinaq dhe qiqra

Pjata kryesore
Thjerrëza dhe qiqrat janë të shijshme, por a i dini dobitë e tyre shëndetësore?

Thjerrëza dhe qiqrat janë të shijshme, por a i dini dobitë e tyre shëndetësore?

Super Viva
Supa marokene e Ramazanit, Harira

Supa marokene e Ramazanit, Harira

Supa
Instituti amerikan për hulumtime të kancerit: Ky ushqim përtërin qelizat e ADN-së dhe pengon shfaqjen e qelizave të tumorit!

Instituti amerikan për hulumtime të kancerit: Ky ushqim përtërin qelizat e ADN-së dhe pengon shfaqjen e qelizave të tumorit!

Shëndetësi Lajme
Gjellë nga qiqrat dhe lakra

Gjellë nga qiqrat dhe lakra

Receta vegjetariane
Receta vegane: Salcë nga qiqrat dhe susami

Receta vegane: Salcë nga qiqrat dhe susami

Salca
Sallatë proteinash: Racioni i preferuar i Rihannës nuk kushton shumë, ndërkaq është shumë i ushqyeshëm

Sallatë proteinash: Racioni i preferuar i Rihannës nuk kushton shumë, ndërkaq është shumë i ushqyeshëm

Sallata
Racion-sallatë nga qiqrat dhe domatet

Racion-sallatë nga qiqrat dhe domatet

Sallata
Receta që përdoret me shekuj të tërë nga gratë e Lindjes së Mesme për heqjen e përhershme të qimeve

Receta që përdoret me shekuj të tërë nga gratë e Lindjes së Mesme për heqjen e përhershme të qimeve

Bukuri dhe Kujdes
Qiqra pikante në furrë

Qiqra pikante në furrë

Oreksndjellëse