LAJMI I FUNDIT:

Norvegjia

294 Artikuj

Një prodhues norvegjez i armëve nuk mund të përmbushë kërkesat sepse një qendër e të dhënave e TikTok po “ha” të gjithë energjinë elektrike

Një prodhues norvegjez i armëve nuk mund të përmbushë kërkesat sepse një qendër e të dhënave e TikTok po “ha” të gjithë energjinë elektrike

Nga Bota
Vendet nordike planifikojnë të krijojnë një mbrojtje të përbashkët ajrore “për t’u përballur” me kërcënimet nga Rusia

Vendet nordike planifikojnë të krijojnë një mbrojtje të përbashkët ajrore “për t’u përballur” me kërcënimet nga Rusia

Nga Bota
Po krijohet aleanca nordike e mbrojtjes ajrore pas rritjes së kërcënimeve të Rusisë

Po krijohet aleanca nordike e mbrojtjes ajrore pas rritjes së kërcënimeve të Rusisë

Evropa
Norvegjia ia dorëzon Ukrainës tetë tanke Leopard 2

Norvegjia ia dorëzon Ukrainës tetë tanke Leopard 2

Evropa
Kurti falënderon Norvegjinë dhe Slloveninë për kontributin e dhënë në avancimin e shtetit të Kosovës

Kurti falënderon Norvegjinë dhe Slloveninë për kontributin e dhënë në avancimin e shtetit të Kosovës

Kosovë
Norvegjia do t’i sigurojë Ukrainës dy sisteme të mbrojtjes ajrore NASAMS

Norvegjia do t’i sigurojë Ukrainës dy sisteme të mbrojtjes ajrore NASAMS

Nga Bota
Arrestohet Greta Thunberg nga policia norvegjeze

Arrestohet Greta Thunberg nga policia norvegjeze

Evropa
Australiani bëhet viral në TikTok pasi tregoi përmes videos se si foshnjat në Norvegji flenë jashtë në temperatura të ftohta

Australiani bëhet viral në TikTok pasi tregoi përmes videos se si foshnjat në Norvegji flenë jashtë në temperatura të ftohta

Interesante
Norvegjia do të porosisë 54 tanke gjermane Leopard 2

Norvegjia do të porosisë 54 tanke gjermane Leopard 2

Evropa
Fondi Sovran i Norvegjisë shënon humbje rekord prej 164 miliardë dollarësh

Fondi Sovran i Norvegjisë shënon humbje rekord prej 164 miliardë dollarësh

Botë
Norvegjia thotë se do t’i dërgojë Ukrainës tanke, sa më shpejtë të jetë e mundur

Norvegjia thotë se do t’i dërgojë Ukrainës tanke, sa më shpejtë të jetë e mundur

Evropa
Kompania norvegjeze e transportit ndalon bartjen e automjeteve elektrike për shkak të frikës nga zjarri

Kompania norvegjeze e transportit ndalon bartjen e automjeteve elektrike për shkak të frikës nga zjarri

EVs
Pasi iku në Norvegji, ish-komandanti i grupit famëkeq rus Wagner: Na hodhën në luftë si “mish për top”

Pasi iku në Norvegji, ish-komandanti i grupit famëkeq rus Wagner: Na hodhën në luftë si “mish për top”

Evropa
Investimet dhe tregu gjerman me rëndësi vendimtare për Evropën

Investimet dhe tregu gjerman me rëndësi vendimtare për Evropën

Botë
Tesla Model Y thyen rekordin e shitjeve në Norvegji

Tesla Model Y thyen rekordin e shitjeve në Norvegji

Auto Lajme
U nënshkrua Memorandum për mbështetje në nivel ekspertësh midis Maqedonisë së Veriut dhe Norvegjisë

U nënshkrua Memorandum për mbështetje në nivel ekspertësh midis Maqedonisë së Veriut dhe Norvegjisë

Maqedonia e Veriut
Trupi i pajetë i të riut Artan Zymberi dërgohet për autopsi në Norvegji

Trupi i pajetë i të riut Artan Zymberi dërgohet për autopsi në Norvegji

Kosovë
Flet xhaxhai i Artan Zymberi, që vdiq në Burgun e Sremska Mitrovicës në Serbi – ka dëshmi që është torturuar nga gardianët e burgut

Flet xhaxhai i Artan Zymberi, që vdiq në Burgun e Sremska Mitrovicës në Serbi – ka dëshmi që është torturuar nga gardianët e burgut

Elfije Boletini
Rasti i të riut Artan Zymberi në Serbi, MPJD ende nuk ka informata zyrtare

Rasti i të riut Artan Zymberi në Serbi, MPJD ende nuk ka informata zyrtare

Kosovë
Norvegjezët arrestojnë shtetasit rusë për përdorimin e dronëve mbi objektet e ndjeshme, Rusia fton për bisedë ambasadorin e Norvegjisë

Norvegjezët arrestojnë shtetasit rusë për përdorimin e dronëve mbi objektet e ndjeshme, Rusia fton për bisedë ambasadorin e Norvegjisë

Evropa
Një meteor ndriçoi qiellin e natës në Norvegji – publikohen pamjet spektakolare

Një meteor ndriçoi qiellin e natës në Norvegji – publikohen pamjet spektakolare

Interesante
Norvegjia nënshkruan marrëveshje për blerjen e raketave nga SHBA-ja në vlerë 500 milionë dollarë

Norvegjia nënshkruan marrëveshje për blerjen e raketave nga SHBA-ja në vlerë 500 milionë dollarë

Nga Bota
“Situata më serioze në dekada”: Norvegjia ngre nivelin e gatishmërisë ushtarake

“Situata më serioze në dekada”: Norvegjia ngre nivelin e gatishmërisë ushtarake

Evropa
Norvegjia arreston “shkencëtarin brazilian” për spiunazh për Rusinë

Norvegjia arreston “shkencëtarin brazilian” për spiunazh për Rusinë

Evropa