LAJMI I FUNDIT:

Dmytro Kuleba

62 Artikuj

Osmani – Kuleba: Maqedonia e Veriut i bashkohet Grupit Themelues për themelimin e Tribunalit Special për ndëshkimin e agresionit ndaj Ukrainës

Osmani – Kuleba: Maqedonia e Veriut i bashkohet Grupit Themelues për themelimin e Tribunalit Special për ndëshkimin e agresionit ndaj Ukrainës

Maqedonia e Veriut
Ministri i Jashtëm ukrainas: Krimi më i tmerrshëm është se Rusia vjedh fëmijët ukrainas

Ministri i Jashtëm ukrainas: Krimi më i tmerrshëm është se Rusia vjedh fëmijët ukrainas

Evropa
Shefi i diplomacisë ukrainase për vizitën e Bidenit në Kiev: Është një sinjal për Rusinë – askush nuk ju frikësohet

Shefi i diplomacisë ukrainase për vizitën e Bidenit në Kiev: Është një sinjal për Rusinë – askush nuk ju frikësohet

Evropa
Osmani-Kuleba: Rusia t’u kthehet parimeve të OSBE-së, vuajtjet e popullatës civile janë të papranueshme

Osmani-Kuleba: Rusia t’u kthehet parimeve të OSBE-së, vuajtjet e popullatës civile janë të papranueshme

Politikë
Bujar Osmani sërish në Kiev: Do të dalim në terren

Bujar Osmani sërish në Kiev: Do të dalim në terren

Politikë
Kuleba përgëzon RMV-në për kryesimin me OSBE-në, fton Osmanin në Ukrainë

Kuleba përgëzon RMV-në për kryesimin me OSBE-në, fton Osmanin në Ukrainë

Politikë
Ukraina synon bisedimet e paqes me Rusinë deri në fund të shkurtit – ministri i Jashtëm zbulon vendin dhe ndërmjetësin e mundshëm

Ukraina synon bisedimet e paqes me Rusinë deri në fund të shkurtit – ministri i Jashtëm zbulon vendin dhe ndërmjetësin e mundshëm

Nga Bota
Ukraina thotë se pakot e dyshimta të dërguara në ambasadat e saj mbanin adresën e një përfaqësie makinash Tesla në Gjermani

Ukraina thotë se pakot e dyshimta të dërguara në ambasadat e saj mbanin adresën e një përfaqësie makinash Tesla në Gjermani

Nga Bota
Dy kushtet e Ukrainës për t’i dhënë fund luftës

Dy kushtet e Ukrainës për t’i dhënë fund luftës

Evropa
Ministri i Jashtëm ukrainas thotë se pakot me bombë dhe me sy kafshësh u dërguan në gjashtë vende evropiane

Ministri i Jashtëm ukrainas thotë se pakot me bombë dhe me sy kafshësh u dërguan në gjashtë vende evropiane

Evropa
Kuleba pret në takim Osmanin: I dëshiroj sukese RMV-së në kryesimin me OSBE-në

Kuleba pret në takim Osmanin: I dëshiroj sukese RMV-së në kryesimin me OSBE-në

Politikë
Osmani: Në fokus të kryesimit tonë me OSBE-në do të jetë kthimi i paqes dhe stabilitetit në Ukrainë

Osmani: Në fokus të kryesimit tonë me OSBE-në do të jetë kthimi i paqes dhe stabilitetit në Ukrainë

Maqedonia e Veriut
“Lufta vazhdon” – thotë ministri i Jashtëm i Ukrainës, pas çlirimit të Khersonit

“Lufta vazhdon” – thotë ministri i Jashtëm i Ukrainës, pas çlirimit të Khersonit

Nga Bota
NATO do t’i dërgojë Ukrainës sisteme të mbrojtjes kundërajrore

NATO do t’i dërgojë Ukrainës sisteme të mbrojtjes kundërajrore

Evropa
Për shkak të dërgimit të dronëve në Rusi, Ukraina mund të ndërpresë marrëdhëniet diplomatike me Iranin

Për shkak të dërgimit të dronëve në Rusi, Ukraina mund të ndërpresë marrëdhëniet diplomatike me Iranin

Evropa
Pas sulmeve ruse mbi qytetet ukrainase, reagon NATO

Pas sulmeve ruse mbi qytetet ukrainase, reagon NATO

Evropa
Blinken premton mbështetje të mëtutjeshme për Ukrainën

Blinken premton mbështetje të mëtutjeshme për Ukrainën

Evropa
Shefi i diplomacisë ukrainase kritikon Gjermaninë

Shefi i diplomacisë ukrainase kritikon Gjermaninë

Evropa
Kuleba: Forcat ruse po e vënë në rrezik tërë kontinentin, centralin bërthamor e kanë shndërruar në bazë ushtarake

Kuleba: Forcat ruse po e vënë në rrezik tërë kontinentin, centralin bërthamor e kanë shndërruar në bazë ushtarake

Evropa
Osmani bisedë telefonike me Kuleban: Maqedonia e Veriut shpreh mbështetje të fortë për Ukrainën

Osmani bisedë telefonike me Kuleban: Maqedonia e Veriut shpreh mbështetje të fortë për Ukrainën

Politikë
Kuleba i përgjigjet Lavrovit: Rusët duan gjak dhe jo negociata

Kuleba i përgjigjet Lavrovit: Rusët duan gjak dhe jo negociata

Evropa
Ministri ukrainas uron RMV-në dhe Shqipërinë: Hapja e negociatave është historike dhe e merituar

Ministri ukrainas uron RMV-në dhe Shqipërinë: Hapja e negociatave është historike dhe e merituar

Politikë
Kuleba bën thirrje për krijimin e një gjykate speciale për të hetuar “krimet e agresionit” të Rusisë në Ukrainë

Kuleba bën thirrje për krijimin e një gjykate speciale për të hetuar “krimet e agresionit” të Rusisë në Ukrainë

Nga Bota
Ukraina reagon ashpër ndaj Macronit i cili tha se Rusia nuk duhet të “poshtërohet”

Ukraina reagon ashpër ndaj Macronit i cili tha se Rusia nuk duhet të “poshtërohet”

Evropa