LAJMI I FUNDIT:

Bateri

15 Artikuj

Fillon funksionimin linja e parë komerciale në botë për prodhim të baterive me jon natriumi

Fillon funksionimin linja e parë komerciale në botë për prodhim të baterive me jon natriumi

Auto Lajme
E ndaluar! Shtatë materie toksike të cilat nuk bën t’i hidhni në bërllok

E ndaluar! Shtatë materie toksike të cilat nuk bën t’i hidhni në bërllok

Këshilla dhe ide
Kryetari i New Yorkut për pak çaste “ndërroi” profesionin, ia mësyu baterive

Kryetari i New Yorkut për pak çaste “ndërroi” profesionin, ia mësyu baterive

Fun Lajme
Volkswagen bënë lëvizjen e parë – hap Fabrikën e Baterive ‘SalzGiga” për vetura elektrike, e para nga gjashtë të planifikuara

Volkswagen bënë lëvizjen e parë – hap Fabrikën e Baterive ‘SalzGiga” për vetura elektrike, e para nga gjashtë të planifikuara

EVs
Bateritë e prodhuara nga jelekët antiplumb të ricikluar ofrojnë pesë herë më shumë energji

Bateritë e prodhuara nga jelekët antiplumb të ricikluar ofrojnë pesë herë më shumë energji

Lajme Teknologji
LG prezantoi televizorin me bateri

LG prezantoi televizorin me bateri

Lajme Teknologji
Kurrë mos i bëni bashkë bateritë e vjetra dhe të reja!

Kurrë mos i bëni bashkë bateritë e vjetra dhe të reja!

Bëje vet
Problemi shpërthyes i baterive ‘zombie’

Problemi shpërthyes i baterive ‘zombie’

Interesante
Çmimi Nobel për Kimi ndahet për punën në bateritë rimbushëse

Çmimi Nobel për Kimi ndahet për punën në bateritë rimbushëse

Shkencë
Vogëlushi nuk ndalonte së qeshur, derisa bashkë me babain i binin baterive (Video)

Vogëlushi nuk ndalonte së qeshur, derisa bashkë me babain i binin baterive (Video)

Fun Lajme
BMW ka siguruar bateri makinash në vlerë të pesë miliardë dollarëve (Foto)

BMW ka siguruar bateri makinash në vlerë të pesë miliardë dollarëve (Foto)

Auto Lajme
Telefoni i eksplodon para fytyrës (Video)

Telefoni i eksplodon para fytyrës (Video)

Nga Bota
Truku interesant: Si mund të punojë teledirigjuesi nga largësia pa bateri (Video)

Truku interesant: Si mund të punojë teledirigjuesi nga largësia pa bateri (Video)

Bëje vet
Makina lodër nuk punonte, bateritë i kishte ngatërruar me produkt higjienik (Foto)

Makina lodër nuk punonte, bateritë i kishte ngatërruar me produkt higjienik (Foto)

Dështime
Mënyra më unike e ekzekutimit në bateri (Video)

Mënyra më unike e ekzekutimit në bateri (Video)

Interesante