LAJMI I FUNDIT:

Truku interesant: Si mund të punojë teledirigjuesi nga largësia pa bateri (Video)

Truku interesant: Si mund të punojë teledirigjuesi nga largësia pa bateri (Video)
A woman pointing a remote control

Nga largësia mund të punojë pa bateri, mirëpo duhet të mësoni këtë super truk!

Reklama

Nuk ka gjëra të cilat më shumë nevrikosin se kur shtriheni para televizorit dhe konstatoni që teledirigjuesi nuk punon, transmeton Telegrafi.

Zakonisht fjala është për bateritë, mirëpo teledirigjuesi është i pari cak kur ndonjë aparati i mungon. Dhe me siguri tash as që t’ju shkojë mendja që tani të shkoni deri në dyqan për të blerë bateri, apo jo?

Duhet ta dini që edhe nuk është e thënë që duhet patjetër të shkoni në dyqan, sepse gjithë këtë punë mund ta bëni me një kapëse.

Duhet ta vendosni në këtë pozitë, në mënyrë që të përshtatet perfekt në vend të baterisë.

Kështu do të mbyllni qarkun e rrymës midis baterisë dhe komponentit në teledirigjues.

Një mangësi e këtij truku është ajo që dirigjuesi punon në voltazh të vogël, andaj do të detyroheni që të ofroheni pak afër televizorit në mënyrë që të mund t’i ndërroni kanalet.

Shikojeni tërë procedurën në video!

/Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Veprimet e meshkujve që i bëjnë femrat të ‘shkrihen’ pas tyre

Veprimet e meshkujve që i bëjnë femrat të ‘shkrihen’ pas tyre

Këshilla Lifestyle
Ushtrimi pilates i cili zvogëlon belin në çast. Për transformim të plotë të trupit!

Ushtrimi pilates i cili zvogëlon belin në çast. Për transformim të plotë të trupit!

Ndërtim i muskujve
Gardëroba për të cilat shumë njerëz vetëm ëndërrojnë

Gardëroba për të cilat shumë njerëz vetëm ëndërrojnë

Rregullimi i shtëpisë
Ja ku ndodhet shtëpia më e shtrenjtë në botë! Ka jetuar në të mbreti, e vjetër 190 vjet, kurse tani pronar është një ukrainas me ndikim

Ja ku ndodhet shtëpia më e shtrenjtë në botë! Ka jetuar në të mbreti, e vjetër 190 vjet, kurse tani pronar është një ukrainas me ndikim

Shtëpi të bukura
A e dini pse ora e mësimit në shkollë zgjat 45 minuta?

A e dini pse ora e mësimit në shkollë zgjat 45 minuta?

Stil
Arsyeja e çuditshme pse duhet të vendosni letër alumini pas ruterit të internetit

Arsyeja e çuditshme pse duhet të vendosni letër alumini pas ruterit të internetit

Bëje vet
Kalo në kategori