LAJMI I FUNDIT:

Tabela e BKT Superligës së Kosovës, pas javës së 23-të

Tabela e BKT Superligës së Kosovës, pas javës së 23-të

Ka përfunduar java e 23-të në BKT Superligën e Kosovës, ku u zhvilluan disa takime mjaft interesante.

Reklama

Përballja më interesante e kësaj jave ishte ajo në mes të Ballkanit dhe Llapit, me skuadrën nga Theranda që fitoi minimalisht, 1-0.

Një duel për t’u mos u humbur ishte edhe ai që e zhvilluan Drenica dhe Drita, ku skuadra nga Skenderaj fitoi 2-1.

Të gjitha lajmet nga Superliga e Kosovës
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Superliga e Kosovës

Fitore më komode në këtë rreth shënoi edhe Gjilani që fitoi 2-0 në shtëpi kundër Ulpianës.

E një triumf më spektakolar e mori Malisheva që fillimisht ishte duke humbur 1-0, por në pjesën e dytë e shkatërroi Feronikelin që po kalon nëpër një krizë, duke fituar 6-1.

Dukagjini po ashtu mori një fitore të madhe në luftën për mbijetesë, pasi si vendas ia doli të mposhte Prishtinën me shifrat 2-1. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Bundesliga
Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Ndërkombëtare
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Kalo në kategori