LAJMI I FUNDIT:

Tabela dhe rezultatet pas përfundimit të javës së 34-të në BKT Superligën e Kosovës

Tabela dhe rezultatet pas përfundimit të javës së 34-të në BKT Superligën e Kosovës

Ka përfunduar me shumë spektakël java e 34-të në BKT Superligën e Kosovës.

Përballja më interesante e kësaj xhiroje ishte ajo në mes të Llapit dhe Gjilanit, me këta të fundit që triumfuan 4-2.

Përballje interesante ishte edhe ajo në mes të Dritës dhe Dukagjinit, por që asnjëra prej tyre nuk ia doli të realizonte gol.

Pa gola përfundoi edhe sfida në stadiumin “Liman Gegaj”, kur Malisheva dhe Drenica i ndanë pikët.

Përballje të thellë në këtë javë mori Prishtina, që triumfoi 3-0 ndaj Ulpianës.

Fitore të lehtë mori edhe kampioni tashmë i konfirmuar Ballkani, që mposhti Feronikelin, 2-0.

Më poshtë mund të shikoni renditjen tabelare dhe rezultatet e të gjitha takimeve, derisa lufta për barazh po vazhdon të jetë e ashpër. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sami Khedira emëron lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Sami Khedira emëron lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Ndërkombëtare
Përveç fitores me Spanjën - çfarë i duhet tjetër Shqipërisë për të kaluar tutje

Përveç fitores me Spanjën - çfarë i duhet tjetër Shqipërisë për të kaluar tutje

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri në një rang me legjenda e futbollit botëror

Xherdan Shaqiri në një rang me legjenda e futbollit botëror

Përfaqësueset
Ndeshja Shqipëri 2-2 Kroaci në numra: Rekorde, statistika mbresëlënëse dhe garë e hapur

Ndeshja Shqipëri 2-2 Kroaci në numra: Rekorde, statistika mbresëlënëse dhe garë e hapur

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-golin ndaj Skocisë

Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-golin ndaj Skocisë

Përfaqësueset
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori