LAJMI I FUNDIT:

Ta kujtojmë momentin kur magjikut Ronaldinho iu mohua njëri nga asistimet më të mira ndonjëherë

Ta kujtojmë momentin kur magjikut Ronaldinho iu mohua njëri nga asistimet më të mira ndonjëherë

Ronaldinho kishte një aftësi të madhe për të prodhuar magji në fushën e futbollit dhe është një turp i madh që një nga asistimet e tij më spektakolare të lojës nuk rezultoi me gol.

Reklama

Në pamjet e rralla që kërkon nga pak gërmime të vjetra në YouTube, gjen fituesin e Topit të Artë të vitit 2005, Ronaldinhon, duke dhuruar një pasim krejtësisht të ‘çmendur’ për sulmuesin Henrik Larsson kur ata të dy po luanin për Barcelonën.

Nëse do të duhet të përmblidhni stilin e lojës së Ronaldinhos me një klip të tij duke bërë gjëra e përhershme në fushë, atëherë do të ishte kjo.

Fabregas: Neymari ka cilësitë e Ronaldinhos, ka gjithçka për të qenë më i miri
Lexo po ashtu Fabregas: Neymari ka cilësitë e Ronaldinhos, ka gjithçka për të qenë më i miri

Është kaq i shkujdesur dhe i rastësishëm, por megjithatë është tërësisht i guximshëm dhe i veçantë.

Braziliani preku topin dhe ndali në mënyrë të jashtëzakonshme në vijën anësore pas një diagonale drejt tij, dhe më pas me goditje të fortë e goditi topin me anën e majtë.

Pastaj, ‘R10’ bëri një nga pasime më të kënaqshme që është parë ndonjëherë kur ai preu topin dhe e dërgoi atë në zonën e rrezikut tek Larsson i vetëm me portier.

Sikur Suedezi të kishte mundësi të konvertonte golin nga afërsia, ne tani do të flisnim për njërin nga asistime më të mëdha që është parë ndonjëherë, por suedezi nuk arrit ta tund rrjetën. /Telegrafi/  

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare

"Ju e dini ndikimin që ata kanë" - ish-gjyqtari tregon se çfarë i bëri Real Madridi pasi e ndëshkoi me karton të kuq Cristiano Ronaldon

La Liga
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare
Barcelona synon goditjen e dyfishtë nga Arsenali në janar

Barcelona synon goditjen e dyfishtë nga Arsenali në janar

La Liga
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Kalo në kategori