LAJMI I FUNDIT:

Superliga e Kosovës në futsall bëhet me sponsor gjeneral

Superliga e Kosovës në futsall bëhet me sponsor gjeneral
Reklama

Federata e Futbollit e Kosovës ka nënshkruar sot kontratë me kompaninë “Lirimi”, e cila do të jetë sponsor gjeneral i Superligës së Kosovës në futsall.

Marrëveshja e bashkëpunimit u nënshkrua nga presidenti i FFK-së Agim Ademi dhe pronari i kompanisë “Lirimi”, Lirim Thaçi dhe ajo është për periudhë njëvjeçare.


Me rastin e nënshkrimit të kësaj kontrate presidenti Ademi u shpreh i lumtur që edhe futsalli si pjesë e rëndësishme e FFK-së po zhvillohet dhe interesimi për këtë sport po rritet gjithnjë e më shumë. I pari i FFK-së me këtë rast ka uruar të gjitha klubet dhe lojtarët e Superligës në futsall.

Edhe pronari i kompanisë “Lirimi Group” uroi klubet e Superligës në futsall dhe u shpreh i lumtur për mundësinë e bashkëpunimit ndërmjet kompanisë së tij dhe FFK-së.
Kjo marrëveshje vjen si rrjedhojë e punës së madhe që po bëhet në të gjitha drejtimet në futbollin kosovar, e ku hapa të rëndësishëm po bëhen edhe në futsall.

Për herë të parë në histori të këtij sporti, Superliga e Kosovës në futsall do të ketë sponsorin e vet dhe në bazë të marrëveshjes së arritur, emri i Superligës tash e tutje do të jetë “Lirimi Superliga”
Ky partneritet ndërmjet FFK-së dhe ”Lirimi Group” ndihmon klubet e Superligës në përmirësimin e kushteve të tyre.

Në trend Sport

Më shumë
Mergim Vojvoda pëson aksident komunikacioni, shpëton mrekullisht

Mergim Vojvoda pëson aksident komunikacioni, shpëton mrekullisht

Serie A
Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Përfaqësueset
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Live: Ballkani duhet të fitojë me patjetër ndaj Viktoria Plzenit

Live: Ballkani duhet të fitojë me patjetër ndaj Viktoria Plzenit

Ligat tjera
Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Kalo në kategori