LAJMI I FUNDIT:

Supergoli nga distanca i Florent Hasanit vendos derbin ndaj Debrecenit

Supergoli nga distanca i Florent Hasanit vendos derbin ndaj Debrecenit
Foto: DVTK/Facebook

Diosgyori VTK ose i njohur si DVTK ka fituar derbin rajonal ndaj klubit të njohur hungarez, Debrecen me rezultat 1-0 me golin e shënuar nga mesfushori i Kosovës, Florent Hasani.

Reklama

DVTK ka fituar me rezultat minimal 1-0 ndaj rivalëve rajonal të Debrecenit në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të të ligës hungareze.

Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua nga ylli i Përfaqësueses së Kosovës U-21, Florent Hasani.

Të gjitha lajmet rreth Florent Hasanit
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet rreth Florent Hasanit

Ish-lojtari i Trepçës ’89 dhe Vushtrrisë  shënoi një gol të bukur nga distanca duke arritur ta vendos këtë derbi.

Hasani me fanellën e Kosovës

Goli i Hasanit erdhi në minutën e 38-të të ndeshjes pas një asistimi nga ana e David Markvart.

Ky gol erdhi nga një distanca më e largët se 25 metra dhe ishte spektakolar.

Me këtë fitore, DVTK arrin t’i shmanget fundit të tabelës dhe tani gjendet në pozitën e 10-të me nëntë pikë.

Në anën tjetër, ky ishte vetëm goli i parë në këtë sezon për djaloshin nga Vushtrria, i cili në sezonin e kaluar pati paraqitje superiore me DVTK-në. /Telegrafi/