Tashmë është bërë e ditur se Chelsea ka shkarkuar Frank Lampardin nga pozita e trajnerit.

The Blues nuk vazhduan më me legjendën e tyre dhe vendosën që të shkarkonin anglezin.

Sipas asaj që raportojnë shumë media në Angli dhe jo vetëm Thomas Tuchel pritet të pasojë Lampardin te skuadra londineze.

Prishja e raporteve me drejtoreshën Marina Granovskaia nxiti shkarkimin e Frank Lampard Prishja e raporteve me drejtoreshën Marina Granovskaia nxiti shkarkimin e Frank Lampard

Gjermani është aktualisht pa skuadrës që kur u shkarkuar nga Paris Saint-Germain dhe tani është favoritë për të nënshkruar me Chelsean.

Nëse Tuchel merr drejtimin e bluve, SunSport ka parashikuar se i mund të luajnë klubi nga Liga Premier.

Eduard Mendy do të vazhdojë të jetë në portë, Reece James, Dayot Upamecano i Rasenball Sport Leipzigut (transferim), Thiago Silva dhe Ben Chilwell në mbrojtje.

Këto janë 10 arsyet që Chelsea e shkarkoi Frank Lampardin nga posti i trajnerit Këto janë 10 arsyet që Chelsea e shkarkoi Frank Lampardin nga posti i trajnerit

Në mesfushë parashihet të transferohet Marco Verratti nga PSG, N’Golo Kante, dhe Kai Havertz para tyrë.

Treshja e sulmit do të përbëhej nga Christian Pulisic, Timo Werner dhe Erling Haaland që mund të transferohet nga Dortmundi. /Telegrafi/

Foto: The Sun