LAJMI I FUNDIT:

Super agjentja Pimenta flet për të ardhmen e disa yjeve të ajo i menaxhon

Super agjentja Pimenta flet për të ardhmen e disa yjeve të ajo i menaxhon

Super-agjentja Rafaela Pimenta që është pasardhëse e agjencisë së Mino Raiola, ka folur për disa futbollist si Paul Pogba, Erling Haaland, Henrikh Mkhitaryan dhe Khephren Thuram.

Klubet e Serie A kanë filluar të përgatiten për afatin kalimtar të janarit, i cili do t’u japë atyre një mundësi për të mbushur disa vrima në skuadrat e tyre përpara gjysmës së dytë të sezonit.

Super-agjenti dha një përditësim për Paul Pogba, i cili është dënuar për shkak të dopingut.

“Ai nga natyra është optimist, punon çdo ditë. Në momentin që mund të luajë do të jetë gati. Ai ka lindur gati”, deklaroi ai.

Pimenta konfirmoi se Mkhitaryan ishte gati të nënshkruante zyrtarisht kontratën e tij të re me Interin.

“Ne jemi gati”, nënvizoi ajo.

Ajo u pyet nëse Haaland do të shkonte te Real Madrid në të ardhmen. “Duhet të pyesni Real Madridin”.

Më në fund, Pimenta diskutoi për lidhjet e Khephren Thuram me Juventusin.

“Kam lexuar lajmet, por nuk e di se si do të shkojnë gjërat. Është vërtet shumë herët për të folur për këtë”, përfundoi Pimenta. /Telegrafi/