LAJMI I FUNDIT:

Sulmuesi 13-vjeçar i Milanit ka rekord joreal prej 483 golash në 87 ndeshje

Sulmuesi 13-vjeçar i Milanit ka rekord joreal prej 483 golash në 87 ndeshje

Një sulmues 13-vjeçar i Milanit ka një nga rekordet më të jashtëzakonshme të golave ​​që mund të shihni në çdo akademi futbolli, pasi thuhet se ka shënuar 483 gola në 87 ndeshje për skuadrat e ndryshme të të rinjve të klubit kuqezi.

Francesco Camarda nuk është vetëm emri i parë i të rinjve që kemi dëgjuar për talentin e madh të tyre kohëve të fundit.


Vetëm vitin e kaluar, së pari dëgjuam për rekordin e jashtëzakonshëm të Youssoufa Moukoko për Dortmundin – para se sulmuesi të bëhej golashënuesi më i ri i klubit gjerman ndonjëherë.

Sidoqoftë, të dhënat e Camardas është e pamundur të injorohen nga perspektiva statistikore.

Një postim në rrjetet sociale nga skauti i njohur i futbollit Sciabolata Morbida fitoi vëmendje në mediat sociale pasi italiani ndau detajet e golave të 13-vjeçarit ndërsa luante për Milanin.

Duhet të theksohet se standardi i kundërshtarit do të ketë ndryshuar shumë në këto 87 paraqitje, ku shumë prej tyre nuk ishin ndeshje të zakonshme “11 kundër 11”.

Sidoqoftë, Camarda tashmë është kaluar në ekipin U-15, ku ai luan së bashku me djalin e Clarence Seedorf, Denzel Miguel Viana Seedorf në ekipin e të rinjve të Milanit.

Camarda ka luajtur në Kampionatin Kombëtar U15 të këtij viti, pavarësisht se ishte kundër djemve që janë shumë më të zhvilluar fizikisht se ai.

Vetëm fundjavën e kaluar, sulmuesi shënoi një gol teksa Milani mposhti Hellas Veronën në Kampionatin U15 – duke treguar edhe një herë potencialin e tij të jashtëzakonshëm.

“Unë nuk e di se sa djem, në moshën e tij, kishin mbledhur numra kaq mbresëlënës”, ka thënë skauti Mordiba.

Me këtë në mendje, sigurisht që ia vlen të kujtohet emri Francesco Camarda. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona do të marrë një 'shpëtim financiar' nga sponsori i madh

Barcelona do të marrë një 'shpëtim financiar' nga sponsori i madh

La Liga
Chelsea nuk dëshiron të bisedojë me Napolin për shkëmbimin Lukaku-Osimhen

Chelsea nuk dëshiron të bisedojë me Napolin për shkëmbimin Lukaku-Osimhen

Serie A
Kompany ka gjetur tre problemet më të mëdha të Bayern Munich

Kompany ka gjetur tre problemet më të mëdha të Bayern Munich

Bundesliga

"Pa diskutim, por jo me të njëjtin ritëm" - Klopp zbulon nëse planifikon të vazhdojë punën pas largimit nga Liverpool

Përfaqësueset
Palestër, kinema dhe shtatë dhoma gjumi: Kylian Mbappe ka blerë një pallat nga ish-sulmuesi i Real Madridit për 11 milionë euro

Palestër, kinema dhe shtatë dhoma gjumi: Kylian Mbappe ka blerë një pallat nga ish-sulmuesi i Real Madridit për 11 milionë euro

La Liga
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

La Liga
Kalo në kategori