LAJMI I FUNDIT:

Sulm me dronë në Moskë, dëmtohen disa ndërtesa – mediat sjellin detajet, pamje të shumta në mediat sociale

Sulm me dronë në Moskë, dëmtohen disa ndërtesa – mediat sjellin detajet, pamje të shumta në mediat sociale

Kryebashkiaku i Moskës, Sergei Sobyanin ka konfirmuar një sulm me dron në kryeqytetin rus këtë mëngjes.

Reklama

Kështu shkruan mediumi prestigjioz Sky News, sipas të cilit, Sobyanin tha në një postim në Telegram se sulmi shkaktoi “dëme të parëndësishme” në disa ndërtesa dhe se “askush nuk është lënduar rëndë”, pa sqaruar se çfarë do të thotë kjo.

Banorët e dy ndërtesave të dëmtuara në sulm janë evakuuar, ka shtuar Sobyanin, përcjell Telegrafi.

Nuk ishte menjëherë e qartë se kush i nisi dronët.

Ndërkohë disa nga kanalet ruse të mesazheve Telegram raportuan se katër deri në 10 dronë u qëlluan në periferi të Moskës dhe në rajonin e saj të afërt.

Agjencia ruse e lajmeve RIA raportoi se disa banorë të një ndërtese në rrugën Profsoyuznaya të Moskës në jug të qytetit po evakuoheshin. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Republikanët refuzojnë kërkesën e Zelenskyt për t’iu adresuar Kongresit amerikan

Republikanët refuzojnë kërkesën e Zelenskyt për t’iu adresuar Kongresit amerikan

Amerika
Gjenerali i lartë amerikan tregon sesa për qind të territorit të pushtuar e ka rikthyer Ukraina

Gjenerali i lartë amerikan tregon sesa për qind të territorit të pushtuar e ka rikthyer Ukraina

Evropa
Zelensky në Shtëpinë e Bardhë - pesë gjërat që Ukraina pritet të kërkojë nga SHBA

Zelensky në Shtëpinë e Bardhë - pesë gjërat që Ukraina pritet të kërkojë nga SHBA

Botë
Shpëtohet në Kabul gruaja që për 25 vite u mbajt e mbyllur në dhomën e errët

Shpëtohet në Kabul gruaja që për 25 vite u mbajt e mbyllur në dhomën e errët

Azia
Ukraina dhe Polonia arrijnë marrëveshje për politikën e eksportit të mallrave

Ukraina dhe Polonia arrijnë marrëveshje për politikën e eksportit të mallrave

Evropa
Inteligjenca ukrainase: Kemi sulmuar bazën ajrore të rusëve në Krime, dëmet janë të mëdha

Inteligjenca ukrainase: Kemi sulmuar bazën ajrore të rusëve në Krime, dëmet janë të mëdha

Evropa
Kalo në kategori