LAJMI I FUNDIT:

Suedia fiton pas vazhdimeve ndaj Republikës Çeke, vendos goli i Quaison

Suedia fiton pas vazhdimeve ndaj Republikës Çeke, vendos goli i Quaison

Suedia mposhti Republikën e Çekisë me rezultatin 1-0 të enjten mbrëma në “Friends Arena”, në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinalen e play-offit.

Loja e rregullt e këtij dueli u mbyll pa gola dhe shkoi në vazhdime.

Goli i fitores edhi nga Robin Quaison në minutën e 110-të, i cili mori një asistim të mirë Alexandre Isak.

Suedia do të luajë në finale të play-offit për kualifikim në Kupën e Botës 2022 në udhëtim kundër Polonisë më 29 mars.

Polonia u kualifikua direkt në finale pas përjashtimit të Rusisë nga garat ndërkombëtare, për shkak të pushtimit të Ukrainës. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

La Liga
Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Premier League
Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Premier League

"Shihemi sërish Arda" - Real Madridi ka gjetur destinacionin perfekt për huazimin e Guler

La Liga
Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

La Liga
Kalo në kategori