LAJMI I FUNDIT:

Studim: Meshkujt që martohen me gra të mençura jetojnë më gjatë

Studim: Meshkujt që martohen me gra të mençura jetojnë më gjatë
Reklama

Mendojeni gruaje ideale: a janë turinjtë në maje të listës kur i listoni karakteristikat e saja më të mira?

Epo, duhet të jenë!


Disa hulumtime të reja tregojnë se martesa me një grua të mençur e shton jetëgjatësinë dhe e mban larg çmendurinë. Gjatë një bisede të quajtur Dementia: How Can We protect Ourselves¸ profesori Lawrence Whalley thotë se gjëja që duhet ta bëjë një mashkull nëse dëshiron jetë më të gjatë, është të martohet me një grua inteligjente, transmeton Telegrafi.

Nuk ka parandalues më të mirë të çmendurisë sesa inteligjenca.

Ky studim hulumtues i kryer nga Universiteti i Aberdeen ka ekzaminuar shëndetin e binjakëve identik dhe ka zbuluar që nëse keni një grua inteligjente, atëherë ky është faktor i rëndësishëm në mbrojtjen nga sëmundje degjenerative.

Disa hulumtime të kaluara kishin zbuluar që lojërat sfiduese intelektuale gjithashtu ndihmojnë në parandalimin e çmendurisë dhe sëmundjet së Alzheimerit duke e stimuluar trurin. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Si e ëma, dhe e bija! Blue Ivy shkëlqen në premierën e ‘Renaissance’

Si e ëma, dhe e bija! Blue Ivy shkëlqen në premierën e ‘Renaissance’

Moda
Bebja vërtet mund të njohë personat e mirë dhe të këqij, nuk qan pa arsye: Qe se si!

Bebja vërtet mund të njohë personat e mirë dhe të këqij, nuk qan pa arsye: Qe se si!

Bebja këtu
Java e 25-të e shtatzënisë: Bebja ka një ritëm gjumi dhe aktiviteti, por ju ndieni urth të shpeshtë për shkak të rritjes së mitrës

Java e 25-të e shtatzënisë: Bebja ka një ritëm gjumi dhe aktiviteti, por ju ndieni urth të shpeshtë për shkak të rritjes së mitrës

Shtatzëna
Pse ndonjëherë vagjina mban erë të keqe?

Pse ndonjëherë vagjina mban erë të keqe?

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Çanta e re nga Bottega Veneta të kujton kuadratet tona bardhekuq

Çanta e re nga Bottega Veneta të kujton kuadratet tona bardhekuq

Moda
Femrat e suksesshme zgjedhin gjithmonë një formë: Madhësia e çantës zbulon karakterin e një femre

Femrat e suksesshme zgjedhin gjithmonë një formë: Madhësia e çantës zbulon karakterin e një femre

Aksesorë
Kalo në kategori