LAJMI I FUNDIT:

Studentët e Fakultetit Media dhe Komunikim në UBT zhvilluan një punëtori në redaksinë e Telegrafit

Studentët e Fakultetit Media dhe Komunikim në UBT zhvilluan një punëtori në redaksinë e Telegrafit

Studentët e vitit të dytë të Fakultetit Media dhe Komunikim në UBT, në kuadër të ushtrimeve praktike në lëndën “Punë Praktike në Mediat e Shkruara”, kanë vizituar redaksinë e lajmeve në Telegrafi.com, për të parë se si bëhet puna në praktikë në profesionin e gazetarisë.

Reklama

Atyre iu prezantua puna nga kryeredaktori i Telegrafit, Muhamet Hajrullahu, ku për ta ishte një mundësi unike dhe e shkëlqyer që të tregojnë aftësitë e tyre në një ambient real pune dhe të përfitojnë eksperiencë të vlefshme për karrierën e tyre të ardhshme si gazetarë.

Në kuadër të kësaj punëtorie, studentët kanë përfituar njohuri të reja rreth rolit të gazetarëve, punës në terren, përpilimit të lajmeve, si dhe rreth fazave të prodhimit të një artikulli, duke filluar nga përzgjedhja e temës deri te shkrimi dhe redaktimi i artikullit.

Në trend Lajme

Më shumë
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Lajme
Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

Lajme
A do të largohet Lajçak nga detyra e emisarit për dialog pas fitores së Ficos në Sllovaki?

A do të largohet Lajçak nga detyra e emisarit për dialog pas fitores së Ficos në Sllovaki?

Lajme
Profesori britanik: Terroristët duket se u trajnuan me makinat që SHBA-ja i dha Serbisë

Profesori britanik: Terroristët duket se u trajnuan me makinat që SHBA-ja i dha Serbisë

Lajme
Policia konfiskon armë në Prishtinë e Podujevë – arrestohen tre persona

Policia konfiskon armë në Prishtinë e Podujevë – arrestohen tre persona

Kronika e Zezë
Kalo në kategori