LAJMI I FUNDIT:

Stjuardesa tregon se si t’i bëni fëmijët e zhurmshëm të jenë të qetë në aeroplan

Stjuardesa tregon se si t’i bëni fëmijët e zhurmshëm të jenë të qetë në aeroplan

Një stjuardesë ka zbuluar mënyrën e zgjuar për t’i bërë fëmijët të heshtin në aeroplan.

Reklama

Fëmijët e zhurmshëm në fluturime mund ta bëjnë udhëtimin e gjatë një sprovë të vërtetë – por ka diçka që mund të bëni nëse jeni pranë një fëmije që bërtet ose nëse ata janë duke shkelmuar pjesën e pasme të ulëses tuaj.

Ju duhet të jeni të guximshëm pasi kjo do të thotë t’i largoni fëmijët nga vetja.

Një anëtar anonim i ekuipazhit të kabinës tha më parë për Travel and Leisure: “Është shumë më reale për një fëmijë kur i drejtohet nga një i huaj. Nëse jeni mjaft të guximshëm për të anashkaluar nënën dhe babin e tyre dhe shkoni direkt te fëmija, thjesht mund të gjeni pak paqe dhe qetësi.

Arsyeja e vërtetë pse aeroplanët kanë dritare – dhe nuk është ajo që mendoni
Lexo po ashtu Arsyeja e vërtetë pse aeroplanët kanë dritare – dhe nuk është ajo që mendoni

Stjuardesa thotë se ju jeni në të drejtën tuaj për të folur më pas me ekuipazhin e kabinës nëse fëmija nuk qetësohet – ose në të vërtetë nëse prindërit e tyre nuk pajtohen me ju. Ata mund të jenë në gjendje të ndihmojnë me shpërqendrimin e fëmijës në formën e aktiviteteve – me të cilat zakonisht aeroplanët janë të pajisur.

Stjuardesa vazhdon: “Zakonisht, aeroplanët [janë të pajisur] me libra për t’u ngjyrosur dhe gjëra për të bërë fëmijët”. /Telegrafi/