LAJMI I FUNDIT:

Stilisti shqiptar kritikon Valdrin Sahitin: Sfilata ishte e kopjuar (Video)

Stilisti shqiptar kritikon Valdrin Sahitin: Sfilata ishte e kopjuar (Video)

Stilisti nga Shqipëria, Niko Komani, duket se ka disa rezerva lidhur me sfilatën e kolegut të tij nga Kosova, Valdrin Sahiti.

Reklama

Në emisionin Vizioni i Pasdites, Komani e quan një dështim sfilatën e Sahitit duke theksuar se është e kopjuar.

“Nuk duroj dot këto që nxjerrin sfilata, kur sapo ka dalë super sfilata e Elie Saab apo e Balmain. Këto nuk i duroj dot! A nuk është një dështim, e gjithë sfilata ishte e parë? Është turp që në vitin 2016, të shesim diçka që është diku online”.

“Nuk jam i vetmi që e kam vënë re këtë gjë, por të gjithë më nisnin foto dhe më tregonin se ku e kanë parë të njëjtin krijim”, thekson Niko Komani gjate intervistës në makinë për moderatoren e emisionit, Orinda Huta.

Për Nikon, Valdrin Sahiti nuk është aspak krijues ndërsa vlerëson dhe stilitët e tjerë nga Shqipëria apo nga Kosova, si Enada At Nikolla, Ardi Asllani, Jetmira Metullahu e Krenare Rugova.

Ndryshe, Valdrin Sahiti i prezantoi krijimet e tij në muajin mars, ku morën pjesë shumë personalitete të artit dhe shoubizit.

Në trend Magazina

Më shumë
ATK-ja vendos detyrime tatimore ndaj këngëtarit Sinan Vllasaliu, akuzohet se ka dëmtuar shtetin e Kosovës me mbi 24 mijë euro

ATK-ja vendos detyrime tatimore ndaj këngëtarit Sinan Vllasaliu, akuzohet se ka dëmtuar shtetin e Kosovës me mbi 24 mijë euro

Magazina
Emina Çunmulaj bëhet pjesë e jurisë të

Emina Çunmulaj bëhet pjesë e jurisë të "Miss USA 2023"

Magazina
Shakira besonte në dashuri të përjetshme me Gerard Piquen: Mendoja se vetëm vdekja do të na ndante

Shakira besonte në dashuri të përjetshme me Gerard Piquen: Mendoja se vetëm vdekja do të na ndante

Magazina
Si rrallë herë, Zayn Malik publikon foto të vajzës së tij në rrjetet sociale

Si rrallë herë, Zayn Malik publikon foto të vajzës së tij në rrjetet sociale

Magazina
Reagimi i mrekullueshëm dhe plot krenari i Rita Orës kur në ekran i shfaqet foto e Dua Lipës

Reagimi i mrekullueshëm dhe plot krenari i Rita Orës kur në ekran i shfaqet foto e Dua Lipës

Magazina
Marina Vjollca shkëlqen me stilin unik gjatë pjesëmarrjes në Javën e Modës në Milano

Marina Vjollca shkëlqen me stilin unik gjatë pjesëmarrjes në Javën e Modës në Milano

Magazina
Kalo në kategori