LAJMI I FUNDIT:

Spurs mposhtin Minnesotan pas vazhdimeve, shkëlqen DeRozan

Spurs mposhtin Minnesotan pas vazhdimeve, shkëlqen DeRozan

San Antonio Spurs ka marrë fitoren e tretë radhazi në NBA, pasi ka triumfuar në udhëtim te Minnesota Timberwolves.

Reklama

Është dashur të zhvillohen edhe pesë minuta të kohës shtesë për tu përcaktuar fituesi, pasi koha e rregullt përfundoi me rezultat baras 113:113.

Në fund San Antonio triumfoi me tri pikë diferencë 122:125.

DeMar DeRozan ishte basketbollisti më efikas në këtë takim pasi e mbylli ndeshjen me 38 pikë, pesë kërcime e pesë asistime.

Me lojë të mirë tek skuadra fituese u dalluan edhe Dejounte Murray me 22 pikë e 14 kërcime si dhe Paty Mills që e përfundoi takimin me 21 pikë.

Tek skuadra vendase Malik Beasley ishte më efikasi me 29 pikë, ndërsa 25 të tjera shtoi qendra Karl-Anthony Towns, por që nuk mjaftuan për fitore. /Telegrafi/

Rezultatet:

Charlotte Hornets – Atlanta Hawks 113:105

Indiana Pacers – Phoenix Suns 117:125

Washington Wizards – Miami Heat 124:128

Milwaukee Bucks – Cleveland Cavaliers 100:90

Minnesota Timberwolves – San Antonio Spurs 122:125

Dallas Mavericks – Orlando Magic 112:98

Sacramento Kings – Portland Trail Blazers 99:125

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori