Britney Spears mund ta gjejë veten në bankën drejtësisë ligjore amerikane.

E gjithë kjo në saje të ish-bashkëshortit, Kevin Federline, i cili dëshiron të ardhura më tepër për kujdestarin e fëmijëve.

Në fakt, ai po kërkon një pjesë të të ardhurave pas suksesit të arritur në koncertit e fundit të këngëtares.

“Kevin e ka mbështetur gjithmonë Britneyn në rimëkëmbje dhe gjithmonë e ka shfaqur si një nënë të mirë”, tha një burim i afërt për “US Weekly” dhe më tutje shtoi ” Federline beson se suksesi i Britney në Las Vegas ishte pikërisht për shkak se djemtë kanë qenë në jetën e saj. Ajo ndriçon vetëm kur është me ata”.

Spears theksojmë se i ndan çdo muaj nga 20 mijë dollarë për fëmijët, që janë në kujdestarinë e Federlinet.

Kujtojmë se dyshja ishin të martuar për tre vite 2004/07 dhe kanë dy djem së bashku – Jaydenin e Prestonin.

Ndryshe, 36-vjeçarja e humbi kujdestarinë e djemve pas ndarjes, pasi filloi përdorimin e lëndëve toksike. /Telegrafi/