Spanja barazon në fund në trilerin ndaj Zvicrës

Përfaqësuesja e Zvicrës nuk ka arritur të mbajë epërsinë pasi ka pranuar gol në fund dhe ka barazuar 1-1 me Spanjën në kuadër të grupeve të Ligës së Kombeve.

Helvetikët ishin afër të merrnin një fitore të madhe në shtëpi ndaj Spanjës në kuadër të ndeshjes së pestë të Grupit 4 në Ligën A, por nuk ia arritën në fund.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë thuajse të barabartë, me Spanjën më kërkuese, por me Zvicrën që gjeti golin.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 26-të dhe ishte Remo Freuler që shënoi për 1-0 pas një kundërsulmi të shpejtë dhe një veprimi të mirë nga Breel Embolo.

Në pjesën e dytë, Spanja ishte dukshëm më e mirë dhe më kërkuese, ndërsa edhe pse humbi dy penallti, në fund arriti të gjej golin e barazimit, kjo falë edhe asaj që Zvicra mbeti pa mbrojtësin Nico Elvedi (79’).

Sergio Ramos ishte figura tragjike duke humbur penalltinë e parë në minutën e 57-të dhe të dytën në minutën e 80-të, apo thënë më saktë të dy goditjet u priten nga portieri Yann Sommer.

Ramos humbet penalltinë e dytë radhazi ndaj Zvicrës, Sommer ia ‘kapë si mollë’
Lexo po ashtu Ramos humbet penalltinë e dytë radhazi ndaj Zvicrës, Sommer ia ‘kapë si mollë’

Megjithatë, Spanja e gjeti golin e barazimit në minutën e 89-të me anë të Gerard Moreno, i cili shënoi për 1-1 dhe me këtë rezultat u mbyll ndeshjes.

Pas këtij barazimi, Spanja e sheh veten në pozitën e dytë me tetë pikë, ndërsa Zvicra e katërta me tri pikë.

Në ndeshjen e fundit të grupeve, Zvicra e pret Ukrainën, ndërsa Spanja e pret Gjermaninë e vendit të parë. /Telegrafi/

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Casemiro rrëfen detaje nga largimi i tij prej Real Madridit: Hyra në zyrën e Ancelottit, ai filloi të qante

Jo vetëm Sevilla, një tjetër klub i njohur i La Ligës dëshiron huazimin e Arda Gulerit, por Real Madridi ka një kusht

Mbrëmja e madhe e boksit në Munchen: Përfundojnë matjet zyrtare të Jurgen Uldedajt dhe Shefat Isufit

Zbulohet arsyeja pse Man City vendosi të shesë Cole Palmer për të cilën Guardiola mund të pendohet