LAJMI I FUNDIT:

Spalletti konfirmon praktikisht largimin nga Napoli

Spalletti konfirmon praktikisht largimin nga Napoli

Luciano Spalletti ka konfirmuar praktikisht se po largohet nga Napoli pasi siguroi Scudetton.

Trajneri ka dhënë sugjerime të shumta për situatën e tij, ashtu si presidenti Aurelio De Laurentiis ka thënë se nuk dëshiron t’i ‘këpusë krahët’ teknikut të tij.


Me pyetjet që vazhdonin të vinin në konferencën për shtyp pas fitores 3-1 ndaj Interit këtë mbrëmje, Spalletti ndjeu nevojën për ta shprehur me të vërtetë atë.

Napoli si kampion merr fitore dramatike ndaj Interit
Lexo po ashtu Napoli si kampion merr fitore dramatike ndaj Interit

“Çështja është vendosur, ju nuk e ndryshoni mendjen çdo ditë”, u përgjigj trajneri.

“Është një situatë që po krijohet prej kohësh. Kur punoni nga mëngjesi në mbrëmje, disa çështje priren të piqen në mendjen tuaj, sepse ju duhet ta vendosni këtë spektakël gjatë gjithë kohës”.

“Nëse nuk jeni të bindur se mund të jepni gjithçka që meritojnë këta njerëz, është e drejtë ta mendoni mirë. Ju e mendoni mirë, arrini në një përfundim dhe pastaj qëndroni me të”.

‘Ëndrra’ e Mbappes për PSG-në mund të kushtojë 150 milionë euro
Lexo po ashtu ‘Ëndrra’ e Mbappes për PSG-në mund të kushtojë 150 milionë euro

“Kjo nuk është diçka që sapo ra nga qielli nga hiçi”, ka shtuar më tej Spalletti.

Spalletti në thelb jetoi në terrenin e stërvitjes për dy vitet e fundit, duke mos marrë një shtëpi në qytetin e Napolit dhe duke e lënë gruan dhe familjen e tij në shtëpi në Toskanë.

Pasi ka arritur atë që askush nuk mundi në 33 vjet duke fituar Scudetton për Napolin, trajneri është shumë i vetëdijshëm se çdo gjë pas kësaj do të jetë një zhgënjim në krahasim. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madrid TV sulmon gjyqtarët e El Clasicos, pretendon se një nga golat e Barcelonës nuk ishte e rregullt

Real Madrid TV sulmon gjyqtarët e El Clasicos, pretendon se një nga golat e Barcelonës nuk ishte e rregullt

La Liga
Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

La Liga
Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

La Liga
Man City dhe Arsenali në ‘luftë’ me njëra-tjetrën për shërbimet e sensacionit të Ligës Premier

Man City dhe Arsenali në ‘luftë’ me njëra-tjetrën për shërbimet e sensacionit të Ligës Premier

Premier League
Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Ndërkombëtare

"90 për qind e gjyqtarëve anojnë nga Real Madridi", rikthehet deklarata e ish-gjyqtarit të La Ligës pas El Clasicos

La Liga
Kalo në kategori