LAJMI I FUNDIT:

Spalletti buzëqesh, tre lojtarë i kthehen nga kombëtaret

Spalletti buzëqesh, tre lojtarë i kthehen nga kombëtaret
EINDHOVEN, NETHERLANDS - OCTOBER 03: Mauro Icardi of Inter Milan celebrates with teammates after scoring his team's second goal during the Group B match of the UEFA Champions League between PSV and FC Internazionale at Philips Stadion on October 3, 2018 in Eindhoven, Netherlands. (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Pas gjashtë fitoreve radhazi, Luciano Spalletti po punon me një grup të reduktuar lojtarësh në ditët e fundit, pasi shumë lojtarë gjenden ne kombëtaret e tyre.

Reklama

Interi po përgatitet që të luajë derbin ndaj Milanit më 21 tetor.

Gjithsesi lajmi i mirë për Luciano Spallettin  është se tre nga lojtarët e grumbulluar me kombëtaret respektive, janë rikthyer sërish në Milano.

Kjo pasi është vlerësuar se nuk janë në gjendjen e duhur fizike.

Bëhet fjalë për mbrojtësin italian Danilo D’Ambrosio dhe dy kroatët, Sime Vrsaljko dhe Marselo Brozovic.

Ky është një lajm mjaft i mirë për trajnerin e Interit, pasi tashmë stafi mjekësor i Interit, po punon për t’i rikuperuar plotësisht tre futbollistët që të jenë në dispozicion për ndeshjen derbi me Milanin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori