LAJMI I FUNDIT:

Sot zhvillohet finalja e madhe e Kupës së Kosovës në futsall

Sot zhvillohet finalja e madhe e Kupës së Kosovës në futsall

Sot (e enjte) është paraparë të zhvillohet finalja e Kupës së Kosovës në futsall, ku do të ndeshjen Prishtina 01 dhe Liqeni.

Reklama

Klubi kryeqytetas dhe ai drenicas janë gati për finalen e madhe e cila pritet të zhvillohet sot në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë nga ora 20:00.

Lideri aktual i kampionatit, Prishtina 01 dhe kampioni në fuqi, Liqeni, janë dy nga skuadrat kryesore të futsallit të Kosovës dhe spektakli do të jetë i garantuar në këtë finale.

Prishtina 01 dhe Liqeni janë përballur dy herë kundër njëra-tjetrës në edicionin aktual të futsallit të Kosovës. Të dyja ndeshjet i ka fituar thellë Prishtina 01 – njërën me rezultat 5-1, ndërsa tjetrën 5:2.

Ndryshe, prishtinasit deri në finale patën rrugë relativisht të vështirë duke eliminuar rivalët lokal, FC Prishtinën, mitrovicasit e Trepçës dhe Malishevën.

Ndërkohë, Liqeni deri në finale të Kupës pati rrugë dukshëm më të lehtë duke eliminuar Jetonin e Ligës së Parë, ndërsa ndaj Vjosës fitoi me rezultat zyrtar. Në finale, drenicasit u kualifikuan pa lojë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Ligue 1
“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

Premier League
Kalo në kategori