Menaxheri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer është i përgatitur të bëjë disa shitje të mëdha këtë verë.

Sipas mediumit lokal Evening News Manchester, pesë lojtarë mund të shitet për të bërë vend për objektivat e verës së trajnerit Solskjaer.

Ky medium sugjeron që Solskjaer dëshiron të shesë të paktën tre lojtarë. Phil Jones, Jesse Lingard dhe Andreas Pereira janë të gjithë në rrezik.

Rashford i kënaqur me metodat dhe mësimet e Solskjaerit Rashford i kënaqur me metodat dhe mësimet e Solskjaerit

Chris Smalling, aktualisht i huazar, mund të shitet te Roma në të njëjtën kohë, ndërsa Unitedi po kërkon blerës edhe për Alexis Sanchez, i huazuar te Interi.

Në vend të tyre, Solskjaer ka vënë në shënjestër emra të mëdhenj aktualisht dhe do të ketë konkurrencë të madhe për transferimin e tyre.

Jadon Sancho (Borussia Dortmund), Jack Grealish (Aston Villa) dhe James Maddison (Leicester City) janë objektivat kryesore të norvegjezit. /Telegrafi/