LAJMI I FUNDIT:

Solli në jetë foshnjën në momentin që tërmeti i fuqishëm goditi qytetin kroat Sisk

Solli në jetë foshnjën në momentin që tërmeti i fuqishëm goditi qytetin kroat Sisk
Reklama

Në kohën kur tërmeti i fuqishëm prej 6.2 ballë Rihter goditi sot Kroacinë, në spitalin e Siskut një grua në ato momente kritike ishte futur në sallë për ta sjellë në jetë fëmijën e saj.

“Nëna dhe foshnja janë mirë, gjithçka ka shkuar siç është më së miri”, ka deklaruar drejtori i spitalit të Siskut, Tomisllav Dujmenoviq, transmeton Telegrafi.


Më herët mediat kroate kishin raportuar se një foshnje në inkubator është lënduar, por Dujmenoviq ka thënë para gazetarëve se nuk ka informacione lidhur me këtë.

Dujmenoviq më herët ka thënë për HRT se dëmet në spital janë shumë të mëdha.

“Është shembur reparti i intenzivës, kirurgjia dhe gjinekologjia. Mund të thuhet se ka mbetur vetëm objekti i ri. Të gjithë pacientët po i dërgojnë në objektin e ri. Pjesa që ka shpëtuar më nuk është për përdorim”, ka shtuar ai. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Borë deri në 45 centimetra në Gjermani, një aeroplan ngriu në aeroportin e Mynihut

Borë deri në 45 centimetra në Gjermani, një aeroplan ngriu në aeroportin e Mynihut

Evropa
Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Botë
DailyMail: Adoleshentët shqiptarë hyjnë ilegalisht në Britani dhe u bashkohen bandave të drogës

DailyMail: Adoleshentët shqiptarë hyjnë ilegalisht në Britani dhe u bashkohen bandave të drogës

Evropa
Reshjet e mëdha të borës pengojnë udhëtimet në Gjermani, Zvicër dhe Austri – qindra fluturime janë shtyrë ose anuluar

Reshjet e mëdha të borës pengojnë udhëtimet në Gjermani, Zvicër dhe Austri – qindra fluturime janë shtyrë ose anuluar

Evropa
Kaos në Bavari: Bora mbulon qytetin e Munchenit, anulohen të gjitha fluturimet

Kaos në Bavari: Bora mbulon qytetin e Munchenit, anulohen të gjitha fluturimet

Evropa
Robotët e vegjël të lëvizshëm të krijuar nga qelizat njerëzore befasojnë edhe shkencëtarët

Robotët e vegjël të lëvizshëm të krijuar nga qelizat njerëzore befasojnë edhe shkencëtarët

Botë
Kalo në kategori