LAJMI I FUNDIT:

Solari: Duam fitore ndaj Ajaxit, por do të përpiqemi të fitojmë gjithë trofeun

Solari: Duam fitore ndaj Ajaxit, por do të përpiqemi të fitojmë gjithë trofeun
Santiago Solari (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)
Reklama

Santiago Solari ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes kthyese të Ligës së Kampionëve ndaj Ajaxit.

Mbretërit kanë fituar ndeshjen e parë të zhvilluar në Holandë me rezultat 2-1, por gjithashtu ka mbetur e hapur për takimin kthyes.


Ajaxi viziton Santiago Bernabeun të martën në mbrëmje, duke shpresuar të përmbysë epërsinë e Realit, por Solari gjithashtu tha se ekipi i tij synon fitoren.

Reali fiton në shtëpi të Ajaxit në ndeshjen e parë
Lexo po ashtu Reali fiton në shtëpi të Ajaxit në ndeshjen e parë

Trajneri i Real Madridit gjithashtu mban shpresën se skuadra e tij mund të shkojë deri në fund të rrugës dhe të fitojë përsëri trofeun.

“Ne duam ta fitojmë ndeshjen dhe të vazhdojmë në raundin tjetër”, ka thënë fillimisht Solari në konferencë për shtyp.

“Duam të shkojmë në këtë ndeshje në mënyrën më të mirë, ky ekip ka karakter”.

Zyrtare: UEFA e dënon Ramosin me dy ndeshje moslojë
Lexo po ashtu Zyrtare: UEFA e dënon Ramosin me dy ndeshje moslojë

“Ekipi është mësuar të konkurrojë për gjëra të rëndësishme”.

“Kjo është Liga e Kampionëve, ne do të përpiqemi edhe ta fitojmë”, përfundoi trajneri i Mbretërve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Ndërkombëtare
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Serie A
Kalo në kategori