Sokoli: Fitore e madhe, por luajtëm shumë dobët

Ferizaj ka bërë befasinë më të madhe këtë vit në Ipko Superligën e Kosovës në futboll.

Bardhekaltërtit kanë triumfuar në udhëtim te Feronikeli me rezultat 1-2 edhe pse ishin në disavantazh në pjesën e parë.

Ermal Krasniqi me dy gola të shënuar në 20 minutat e fundit të ndeshjes ishte hero i mysafirëve.

Pas ndeshjes trajneri Bylbyl Sokoli ka thënë se ishte një fitore e madhe e skuadrës së tij, por që bënë një ndeshje të dobët.

“Ishte fitore shumë e madhe, por ekipi im ka bërë lojën më të dobët në aspektin e disiplinës në lojë. Kjo lojë e dobët e jona u përmirësua në pjesën e dytë”, tha Sokoli pas ndeshjes.

“Pësuam golin që gjatë tërë javës jemi ushtruar të mos pësojmë gola të tillë. Në pjesën e dytë shënuam por prapë po them se nuk jam i kënaqur me lojën”.

“Na mbetet shumë punë, shumë disiplinë për të arritur suksesin”, deklaroi Sokoli pas ndeshjes. /Telegrafi/

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Fiton 300 mijë euro në javë dhe është titullar, ylli i Cityt merr vendimin përfundimtar për t'u larguar në verë

Ndër kryesorët te Real Madridi, por Andriy Lunin vetëm dy futbollistë fitojnë më pak se ukrainasi te Los Blancos

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Po ndiqet nga tre top klube evropiane, ylli i Realit po refuzon kontratën e re dhe dëshiron largimin nga Los Blancos