SofaScore ka përzgjedhur formacionin për vitin 2020, duke i mbledhur të gjitha vlerësimet e lojtarëve që janë përformuar më së miri.

Ky formacion është i dominuar nga lojtarët e Real Madridit dhe Barcelonës që kanë nga tre.

Pjesa tjetër e skuadrës përbëhet nga skuadrat si Atletico Madridi, Sevilla, Real Betisi, Villareali dhe Celta Vigo.

Lionel Messi është përzgjedhur si lojtari më i mirë i vitit, duke u vlerësuar me notën e përgjithshme 8.25.

Skuadra është e përpiluar në skemën 4-3-1-2, e që Sofa Score e ka sjell me grafikon vlerësimesh. /Telegrafi/