Legjenda holandeze, Wesley Sneijder ka zbuluar se si jeta e tij jashtë fushe disi largoi shfaqjet e tij në të gjatë kohës së tij në Real Madrid.

Holandezi nuk e përmbushi potencialin e tij të plotë sa ishte në Santiago Bernabeu dhe nuk fshihet nga kjo në autobiografinë e tij, e cila do të dalë në Holandë të Premten.

“Unë isha i ri dhe më pëlqeu suksesi dhe të isha në qendër të vëmendjes”, ka thënë fillimisht Sneijder në lidhje me kohën e tij te Real Madridi.

“Por, gjërat e këqija kanë ndodhur atje. Nuk ishte droga, por alkooli…”.

Sneijder: Kam mundur të bëhem si Messi dhe Ronaldo, por vendosa ta shijoja jetën Sneijder: Kam mundur të bëhem si Messi dhe Ronaldo, por vendosa ta shijoja jetën

“Jam mësuar të jetoj si një yll. Ju ndiheni i adhuruar në Real Madrid dhe dilni në rrugë duke shpenzuar mijëra euro dhe duke paguar gjëra për njerëzit”.

Reklama
Reklama

“Nuk mund të them që jam privuar nga asgjë. Kam luajtur mjaft mirë, por u tha që mund të kisha bërë edhe më mirë”.

“Unë mbeta vetëm dhe pashë Jesseyn e vogël shumë pak. Mund të isha vetëm … dhe nuk e kuptoja që shishja e vodkës ishte bërë shoku im më e mirë”.

“Fizikisht, nuk e kuptova. Do të ngrihesha ditën tjetër sikur asgjë të mos kishte ndodhur. Vazhdova stërvitjen, por përkeqësohem çdo herë dhe dukshëm më pak i përqendruar”.

Dy javë pasi u pensionua nga futbolli, Sneijder shihet në gjendje jo të mirë Dy javë pasi u pensionua nga futbolli, Sneijder shihet në gjendje jo të mirë

“E gënjeva veten, duke thënë se gjithçka po shkonte mirë dhe u strehova në inteligjencën time të futbollit”.

Reklama

“Unë u mbyta fizikisht. Vrapova më pak, u fsheha nga trajneri im më shumë. Unë gjithashtu mendova se askush nuk do të vinte re”, përfundoi holandezi. /Telegrafi/

Reklama