LAJMI I FUNDIT:

Sneijder vjen me një rrëfim nga e kaluara: Vodka u bë shoku im më i mirë te Real Madridi

Sneijder vjen me një rrëfim nga e kaluara: Vodka u bë shoku im më i mirë te Real Madridi
(Foto: Instagram/wesleysneijder)

Legjenda holandeze, Wesley Sneijder ka zbuluar se si jeta e tij jashtë fushe disi largoi shfaqjet e tij në të gjatë kohës së tij në Real Madrid.

Holandezi nuk e përmbushi potencialin e tij të plotë sa ishte në Santiago Bernabeu dhe nuk fshihet nga kjo në autobiografinë e tij, e cila do të dalë në Holandë të Premten.

“Unë isha i ri dhe më pëlqeu suksesi dhe të isha në qendër të vëmendjes”, ka thënë fillimisht Sneijder në lidhje me kohën e tij te Real Madridi.

“Por, gjërat e këqija kanë ndodhur atje. Nuk ishte droga, por alkooli…”.

Sneijder: Kam mundur të bëhem si Messi dhe Ronaldo, por vendosa ta shijoja jetën
Lexo po ashtu Sneijder: Kam mundur të bëhem si Messi dhe Ronaldo, por vendosa ta shijoja jetën

“Jam mësuar të jetoj si një yll. Ju ndiheni i adhuruar në Real Madrid dhe dilni në rrugë duke shpenzuar mijëra euro dhe duke paguar gjëra për njerëzit”.

“Nuk mund të them që jam privuar nga asgjë. Kam luajtur mjaft mirë, por u tha që mund të kisha bërë edhe më mirë”.

“Unë mbeta vetëm dhe pashë Jesseyn e vogël shumë pak. Mund të isha vetëm … dhe nuk e kuptoja që shishja e vodkës ishte bërë shoku im më e mirë”.

“Fizikisht, nuk e kuptova. Do të ngrihesha ditën tjetër sikur asgjë të mos kishte ndodhur. Vazhdova stërvitjen, por përkeqësohem çdo herë dhe dukshëm më pak i përqendruar”.

Dy javë pasi u pensionua nga futbolli, Sneijder shihet në gjendje jo të mirë
Lexo po ashtu Dy javë pasi u pensionua nga futbolli, Sneijder shihet në gjendje jo të mirë

“E gënjeva veten, duke thënë se gjithçka po shkonte mirë dhe u strehova në inteligjencën time të futbollit”.

“Unë u mbyta fizikisht. Vrapova më pak, u fsheha nga trajneri im më shumë. Unë gjithashtu mendova se askush nuk do të vinte re”, përfundoi holandezi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Ndërkombëtare
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Kalo në kategori