LAJMI I FUNDIT:

Skoci-Ukrainë, do të zhvillohet me 1 qershor

Skoci-Ukrainë, do të zhvillohet me 1 qershor

Pushtimi rus në Ukrainë vijon ende, megjithatë kombëtarja e këtij vendi po përgatitet për eliminatoret e Kupës së Botës Katar 2022.

Reklama

FIFA ka përcaktuar datat e ndeshjeve të Play Off-it, të cilat u shtynë në muajin mars.

Kështu gjysmëfinalja Skoci-Ukrainë do të luhet më 1 qershor dhe fituesja do të përballet me Uellsin më 5 qershor, për një biletë për në Katar 2022, me britanikët që në mars mposhtën Austrinë në gjysmëfinalen tjetër.

Ndeshja mes Skocisë dhe Ukrainës ishte parashikuar të luhej në “Hampden Park” të Glasgout më 24 mars.

Ajo ndeshje ishte vendosur të shtyhej për shkak sulmit rus mbi shtetin ukrainas. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ligat tjera
Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

La Liga
Kalo në kategori