Do të luhen 90 minuat e fundit në Evropë, në Elbasan Arena për njërën nga skuadrat, Skënderbeun nga Korça ose Dinamon e Zagrebit.

Ndeshja e parë në ‘Maksimir’ të Kroacisë përfundoi me rezultat të barabartë 1-1.

Skuadra shqiptare tani ka mbrapa vetës tifozët e flaktë të cilët do të jenë një motiv shtesë për ta eliminuar Dinamon dhe për tu futur përsëri në fazën e grupeve në Ligën e Evropës.

Formacionet zyrtare:

Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Radas, Jashanica, Mici, Lilaj, Osmani, Nimaga, Latifi, Gavazaj, Sowe.

Dinamo Zagreb: Livakovic, Stojanovic, Sigali, Rrahmani, Lecjaks, Moro, Doumbia, Olmo, Fernandes, Soudani, Henriquez. /Telegrafi/