LAJMI I FUNDIT:

Skandali Negreira kalon në një nivel tjetër

Skandali Negreira kalon në një nivel tjetër

Rasti ‘Negreira ‘ ka hyrë në një kapitull të ri, pasi djali i Jose Maria Enriquez Negreira, Javier Enriquez Romero, është nën hetime.

Reklama

Sipas Marca, hetimi për pagesat prej rreth 7 milionë eurosh nga Barcelona për ish-zëvendëspresidentin e Komitetit të Gjyqtarëve, Enriquez Negreira, tani do të përfshijë edhe djalin e tij.

Enriquez Romero tani është nën hetim për pastrim parash gjatë periudhës në të cilën ai dhe babai i tij punonin për Barcelonën (2001-2018).

Hetimi tani është zgjeruar gjithashtu, me ngjarjet që po hetohen që shtrihen nga viti 2001 deri në ditët e sotme. Më parë çështja ishte ndërprerë në vitin 2018 kur lidhja mes Barcelonës dhe Enriquez Negreira.

Më parë është raportuar si pjesë e Rastit Negreira se ai kishte marrë sasi të mëdha parash në pika të ndryshme gjatë punës së tij me Barcelonën, me hetimin ende të paaftë për të përcaktuar destinacionin e atyre parave.

Mbetet për t’u parë se si kjo do të ndikojë në këtë rast. Enriquez Romero tani do të thirret për të dëshmuar në këtë rast edhe pse në lidhje me pagesat e marra nga Barcelona. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Onana pranon fajin për humbjen e Man Utd ndaj Bayernit, Ten Hag nuk mendon kështu

Onana pranon fajin për humbjen e Man Utd ndaj Bayernit, Ten Hag nuk mendon kështu

Liga e Kampionëve
Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Ligat tjera
Man Utd mund të nënshkruajë falas në janar zëvendësuesin e Sanchos, katër emra në listë

Man Utd mund të nënshkruajë falas në janar zëvendësuesin e Sanchos, katër emra në listë

Premier League
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Formacioni i mundshëm i Ballkanit kundër Viktoria Plzen në Ligën e Konferencës

Formacioni i mundshëm i Ballkanit kundër Viktoria Plzen në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

La Liga
Kalo në kategori