LAJMI I FUNDIT:

Skandal te Kameruni: Andre Onana dhe selektori Song konfrontohen për stilin e lojës

Skandal te Kameruni: Andre Onana dhe selektori Song konfrontohen për stilin e lojës

Kameruni ka hequr dorë nga portieri Andre Onana për ndeshjen e tyre kundër serbëve.

Reklama

Ylli i Interit është lënë jashtë skuadrës për arsye disiplinore, sipas L’Equipe.

Onana filloi në ndeshjen hapëse të Kamerunit në Kampionatin Botëror kundër Zvicrës dhe performoi mirë në humbjen 1-0.

Andre Onana është lënë jashtë skuadrës së Kamerunit për përballjen me Serbinë

Por, në ditët që kur Onana dhe trajneri i Kamerunit, Rigobert Song thuhet se kanë pasur një mosmarrëveshje mbi stilin e lojës së portierit.

Sipas Fabrizio Romanos, Song dëshiron të ketë një portier më tradicional në portë.

Dhe Onana, i cili është shumë i aftë për të luajtur nga prapa, po refuzon të ndryshojë stilin e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

Ligat tjera
Primoz Gliha flet për mediat kroate: Do të flas për një ndeshje miqësore Kosovë – Kroaci

Primoz Gliha flet për mediat kroate: Do të flas për një ndeshje miqësore Kosovë – Kroaci

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori