LAJMI I FUNDIT:

Sissoko kryeson listën e Juves

Sissoko kryeson listën e Juves

Juventusi është duke insistuar të sigurojë shërbimet e mesfushorit të Newcastle Unitedit, Moussa Sissoko, pasi Paris Saint-Germaini e mbylli derën për Blaise Matuidin.

Patroni i kampionit francez, Nasser Al-Khelaifi, ka thënë për Le Parisien se mesfushori nuk do të largohet dhe klubi do t’ia vazhdojë kontratën. “Ai mbetet një ikonë e klubit tonë”, citohet të ketë thënë pronari i PSG-së.


Lexoni të gjitha lajmet për TRANSFERIMET

Prandaj, Zonja e Vjetër duhet të kërkojë një alternativë tjetër deri në mbyllje të afatit kalimtar për ta plotësuar vendin e lënë bosh nga Paul Pogba.

Mediaset Premium dhe Sky Sport Italia raportojnë se shënjestra e radhës në listë është Sissoko, të cilin e ka kërkuar edhe Interi.

Al-Khelaifi: Matuidi nuk shkon te Juventusi
Lexo po ashtu Al-Khelaifi: Matuidi nuk shkon te Juventusi

27-vjeçari dëshiron të largohet nga Newcastle pas rënies nga liga, ndërsa vlerësohet deri në 30 milionë euro.

Axel Witsel (Zenit), Luiz Gustavo (Wolfsburg) dhe Hector Herrera (Porto), janë alternativat tjera. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

La Liga
E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

Ndërkombëtare
Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Serie A
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset

"Të gjithë shqiptarët duan të jenë në Gjermani" - Duka flet për mediat italiane rreth Euro 2024 dhe investimeve të mëdha në Shqipëri

Kombëtarja e Shqipërisë
Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

La Liga
Kalo në kategori