Ai tashmë ka një portofol mbresëlënës të pronave i cili krenohet me një rezidencë mahnitëse prej 24 milionë dollarësh në Malibu dhe një shtëpi në Los Angeles 23 milionë dollarëshe.

Dhe Simon Cowell tani mendohet se ka blerë një shtëpi prej 3.9 milionë dollarësh në zonën e Hidden Hills të Los Angeles, e cila më parë i përkiste këngëtares Leona Lewis.

Është e kuptueshme që një njësi e korporatës e lidhur me manjatin e muzikës, 60 vjeçar, ra dakord për një marrëveshje jashtë tregut për të blerë vendbanimin e këngëtares por përfundoi shpejt duke e shitur atë me humbje për 3.7 milionë dollarë raporton Variety.

Shtëpia e Simon Cowell që e bleu nga Leona Lewis dhe më pas e shiti (Foto: Backgrid)

Sipas të dhënave të pronës, këngëtarja e “Bleeding Love” shiti pasurinë 5,900 metra katrorë as edhe një vit pasi e bleu për herë të parë për 3.6 milionë dollarë.

Listimet tregojnë se ka pesë dhoma gjumi, si dhe shtatë banja të plota dhe dy gjysmë midis shtëpisë kryesore njëkatëshe afërsisht 4,900 metra katrorë.

Brenda shtëpisë luksoze me një stil të veçantë, e cila është e kompletuar tërësisht, ka shumë dhoma me hapësirë dhe mobilje.

Simon Cowell (Foto: Shutterstock)

Një nga dhomat e shtëpisë është shndërruar në një dhomë të mbështjellë me lis me një zonë të barit për mëngjes dhe një televizor të integruar perfekt për argëtimin e mysafirëve.

Ndërsa çdo dhomë tjetër ka një dekor unik, po ashtu një kopsht privat, dollap të mëdhenj etj.

Shtëpia e Simon Cowell që e bleu nga Leona Lewis dhe më pas e shiti (Foto: Backgrid)

Shtëpia gjithashtu ofron një sallë pritjeje pranë pishinës, një banjë me hyrje të jashtme dhe një dhomë gjumi luksoze dhe banjo të dytë.

Ndërkohë në mesin e listës së fqinjëve të njohur në zonë është John Stamos, Drake dhe Jessica Simpson, sipas Variety.

Kjo vjen pasi Simon, i cili po shërohet nga thyerja e shpinës pas një aksidenti me biçikletë të re elektrike në Malibu, u raportua të shiste shtëpinë e tij prej 18 milionë funtash në Los Angeles. /Telegrafi/

Shtëpia e Simon Cowell që e bleu nga Leona Lewis dhe më pas e shiti (Foto: Backgrid)

Shtëpia e Simon Cowell që e bleu nga Leona Lewis dhe më pas e shiti (Foto: Backgrid)

Shtëpia e Simon Cowell që e bleu nga Leona Lewis dhe më pas e shiti (Foto: Backgrid)

Shtëpia e Simon Cowell që e bleu nga Leona Lewis dhe më pas e shiti (Foto: Backgrid)