Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone ka rihapur spekulimet mbi planet e tij afatgjata.

Argjentinasi është trajneri më me jetë gjatë në La Liga, dhe thuhet se është më i paguari në futbollin botëror, me marrëveshjen e tij aktuale që skadon në qershor 2024.

Simeone e ka ringjallur Atleticon që kur mori drejtimin e klubit në vitin 2011, duke i kthyer ata në sfidues të vërtetë krahas  dominimit të Real Madridit dhe Barcelonës .

Diego Simeone lë të kuptohet se mund të largohet nga Atletico Madridi pas 12 vitesh me klubin Diego Simeone lë të kuptohet se mund të largohet nga Atletico Madridi pas 12 vitesh me klubin

Nën drejtimin e tij, Atletico ka fituar dy tituj të ligës, në 2014 dhe 2021, me të parën që vjen si fitorja e parë e ligës që nga viti 1996.

Reklama

Krahas lavdisë vendase, ai fitoi gjithashtu dy tituj të Ligës së Evropës, në 2012 dhe 2018, dhe humbi dy herë nga Los Blancos në finalet e Ligës së Kampionëve, në 2014 dhe 2016.

Reklama

Megjithatë, koha e tij në Madrid po i vjen fundi, pasi ka ngecur në një zgjatje të kontratës dhe 52-vjeçari mund të joshet nga një sfidë e re diku tjetër.

Deklaratat e Simeones lënë pikëpyetje për të ardhmen e tij te Atletico Madridi Deklaratat e Simeones lënë pikëpyetje për të ardhmen e tij te Atletico Madridi

“Ne jemi të trishtuar që nuk jemi ende në Kupë dhe Ligën e Kampionëve, por unë jam i qetë dhe kjo është më e mira që një person mund të kërkojë”, ka thënë ai.

“Që kur erdha në klub, kam dhënë gjithçka. Do të jap gjithmonë gjithçka, deri në ditën e fundit që jam këtu”.

Reklama

“Më kanë mbetur edhe një vit e gjysmë nga kontrata ime dhe do të jap gjithçka deri në ditën e fundit dhe jam shumë i emocionuar për këtë”, vazhdoi ai. /Telegrafi/