Sigal Prishtina i bashkohet Golden Eagle Yllit në gjysmëfinale

Sigal Prishtina ka mundur Ponte Prizrenin me rezultat 77:88 për t’u kualifikuar në gjysmëfinale të Superkupës së Kosovës në basketboll.

Fillimi i ndeshjes ishte i barabartë deri në minutën e tetë të çerekut të parë, ku më pas prishtinasit me një seri të suksesshme e fituan këtë pjesë 15:20.

Në periudhën e dytë bardhekaltrit ishin bindshëm më të mirë, duke e përfunduar pjesën e parë me 21 pik diferencë 31:52.

Cereku i tretë ishte më i barabartë, me kryeqytetasit që menaxhuan epërsinë e krijuar dhe nuk lejuan prizrenasit ta shkrijnë atë, duke e përmbyllur me rezultat 51:70.

Në dhjetë minutat e fundit të ndeshjes prizrenasit u munduan të rikthehen, por nuk ia arritën qëllimit dhe Sigal Prishtina triumfoi 77:88.

Lojtarët më të dalluar të ndeshjes ishin Dachon Burke i Ponte Prizrenit me 31 pikë, gjashtë kërcime e pesë asistime, kurse te Sigal Prishtina u dallua Derrick Wilson me 22 pikë e pesë kërcime.

Sigal Prishtina pas kësaj fitore ka kaluar në gjysmëfinale, ku të premten do të takohet me Golden Eagle Yllin. /Telegrafi/

Real Madrid TV sulmon gjyqtarët e El Clasicos, pretendon se një nga golat e Barcelonës nuk ishte e rregullt

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Man City dhe Arsenali në ‘luftë’ me njëra-tjetrën për shërbimet e sensacionit të Ligës Premier

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

"90 për qind e gjyqtarëve anojnë nga Real Madridi", rikthehet deklarata e ish-gjyqtarit të La Ligës pas El Clasicos