LAJMI I FUNDIT:

Si të mbajnë rrobat në makinë aromë më gjatë dhe të jenë më të pastra

Si të mbajnë rrobat në makinë aromë më gjatë dhe të jenë më të pastra

Ndryshoni vetëm një gjë të vogël

Një përdoruese e TikTok-ut ndau një truk që e ndihmoi shumë kur bëhet fjalë për larjen e rrobave në makinë.

Black Murphy ka publikuar një video, ku pretendon se është më mirë të vendoset pluhur larës direkt në kazan, dhe jo në sirtarin e parashikuar për këtë!

Kjo përdoruese mendon se rrobat do të kenë aromë më intensive nëse detergjenti shtohet drejtpërdrejt dhe se ato do të lahen më mirë, transmeton Telegrafi.

#cleanwithbekxx#cleaninghack #washingmachine #cleantok #fyp #lifehack ♬ original sound – CleanwithbekXx

Black theksoi se vendosja e pluhurit në sirtar mund të bllokojë makinën larëse dhe se mund ta dëmtojë atë me kalimin e kohës.

Komentet poshtë postimit ishin me radhë, disa ishin të emocionuar me trukun, ndërsa të tjerat pyesnin veten se për çfarë shërbenin sirtarët e makinave.

Nëse vendosni të provoni këtë truk, mos shtoni shumë rroba, në mënyrë që pluhuri të funksionojë në mënyrë efektive. /Telegrafi/