Video asistenti i gjyqtarit është duke shkaktuar shumë polemika në ndeshjet e Ligës Premier.

VAR u fut në këtë sezon në ligën angleze, derisa trajnerët, lojtarët dhe tifozët e klubeve janë ankuar në vazhdimësi.

Nëse teknologjia nuk do të përdorej në ligën angleze në këtë sezon, tabela do të dukej më ndryshe, derisa disa skuadra do të kishin pozita të ndryshme:

p1e059847s1384ua41jja1fk0ol9f.jpg

1| Liverpool | Pikët: 69 | Diferenca në pikë: -4

NUK KA NDRYSHIME NË PIKË NË JAVËN E 25-TË

FBL-ENG-PR-LIVERPOOL-SOUTHAMPTON

2| Man City | Pikët: 54 | Diferenca në pikë: +3

Ndeshja: Tottenham (Mysafir)

Incidentet: Mike Dean nuk akordoi penallti për ndërhyrjen e Serge Aurier ndaj Sergio Agueros, derisa VAR nuk tregoi se ishte penallti.

Ndryshimet pa përdorimin e VAR-it (Spurs fituan): Ilkay Gundogan dështoi të shënonte nga penalltia dhe Spurs gjithsesi Spurs fituan ndeshjen.

Ndeshja 2-0.

FBL-ENG-PR-TOTTENHAM-MAN CITY

3| Leicester | Pikët: 45 | Diferenca në pikë: -4

NUK KA NDRYSHIME NË PIKË NË JAVËN E 25-TË

Leicester City v Chelsea FC - Premier League

4| Chelsea | Pikët: 43 | Diferenca në pikë: +2

NUK KA NDRYSHIME NË PIKË NË JAVËN E 25-TË

FBL-ENG-PR-LEICESTER-CHELSEA

5| Wolves | Pikët: 38 | Diferenca në pikë: +3

NUK KA NDRYSHIME NË PIKË NË JAVËN E 25-TË

FBL-ENG-PR-MAN UTD-WOLVES

6| Tottenham | Pikët: 36 | Diferenca në pikë: -1

Ndeshja: Man City (Shtëpi)

Incidentet: Mike Dean nuk akordoi penallti për ndërhyrjen e Serge Aurier, por VAR e dha penallti për Cityn.

Ndryshimet pa përdorimin e VAR-it (Spurs fituan): Ilkay Gundogan dështoi nga pika e bardhë dhe Spurs e fituan ndeshjen.

Ndeshja: 2-0.

Tottenham Hotspur v Manchester City - Premier League

7| Everton | Pikët: 36 | Diferenca në pikë: +3

NUK KA NDRYSHIME NË PIKË NË JAVËN E 25-TË

Watford FC v Everton FC - Premier League

8| Sheffield United | Pikët: 35 | Diferenca në pikë: -1

NUK KA NDRYSHIME NË PIKË NË JAVËN E 25-TË

Ndeshja: Crystal Palace (Mysafir)

Crystal Palace v Sheffield United - Premier League

9| Arsenal | Pikët: 34 | Diferenca në pikë: +3

NUK KA NDRYSHIME NË PIKË NË JAVËN E 25-TË

Burnley FC v Arsenal FC - Premier League

10| Man Utd | Pikët: 33 | Diferenca në pikë: -2

NUK KA NDRYSHIME NË PIKË NË JAVËN E 25-TË

FBL-ENG-PR-MAN UTD-WOLVES

11| Burnley | Pikët: 32 | Diferenca në pikë: +1

NUK KA NDRYSHIME NË PIKË NË JAVËN E 25-TË

Burnley FC v Arsenal FC - Premier League

12| Newcastle | Pikët: 31 | Diferenca në pikë: 0

NUK KA NDRYSHIME NË PIKË NË JAVËN E 25-TË

Newcastle United v Norwich City - Premier League

13| West Ham | Pikët: 30 | Diferenca në pikë: +6

Ndeshja: Brighton (Shtëpi)

West Ham United v Brighton & Hove Albion - Premier League

14| Crystal Palace | Pikët: 29 | Diferenca në pikë: -1

Ndeshja: Sheffield United (Shtëpi)

FBL-ENG-PR-CRYSTAL PALACE-SHEFFIELD UTD

15| Southampton | Pikët: 26 | Diferenca në pikë: -5

NUK KA NDRYSHIME NË PIKË NË JAVËN E 25-TË

Liverpool FC v Southampton FC - Premier League

16 | Aston Villa | Pikët: 25 | Diferenca në pikë: 0

NUK KA NDRYSHIME NË PIKË NË JAVËN E 25-TË

AFC Bournemouth v Aston Villa - Premier League

17| Norwich | Pikët: 24 | Diferenca në pikë: +6

NUK KA NDRYSHIME NË PIKË NË JAVËN E 25-TË

Newcastle United v Norwich City - Premier League

18| Bournemouth | Pikët: 23 | Diferenca në pikë: -3

NUK KA NDRYSHIME NË PIKË NË JAVËN E 25-TË

AFC Bournemouth v Aston Villa - Premier League

19| Watford | Pikët: 23 | Diferenca në pikë 0

NUK  KA NDRYSHIME NË PIKË NË JAVËN E 25-TË

Watford FC v Everton FC - Premier League

20| Brighton | Pikët: 19 | Diferenca në pikë: -7

Ndeshja: West Ham (Mysafir). /Telegrafi/