LAJMI I FUNDIT:

Si ta parandaloni Google që t’ua mbyllë llogarinë tuaj joaktive në Gmail?

Si ta parandaloni Google që t’ua mbyllë llogarinë tuaj joaktive në Gmail?

Google kohët e fundit njoftoi planet për të mbyllur llogaritë joaktive të Gmail.

Reklama

Shërbimi i emailit Gmail është jashtëzakonisht i popullarizuar dhe me miliona abonentë pothuajse çdo ditë, Google detyrohet të mbyllë dhe fshijë llogaritë që janë joaktive ose të përdorura keq.

Kompania njoftoi se ato llogari të Gmail që nuk kanë qenë aktive gjatë dy viteve të fundit do të mbyllen.

Natyrisht, nëse humbni llogarinë tuaj të postës elektronike, ju humbni të gjithë përmbajtjen që ishte e lidhur me të. Këto përfshijnë YouTube, Google Docs, Google Drive, Google Photos dhe më shumë.

Çfarë mund të bësh?

Për të parandaluar fshirjen e llogarisë suaj, gjëja më e mirë që mund të bëni është të riaktivizoni përdorimin e saj. Një nga këto veprime mund të ndihmojë me këtë:

1. Lidhja me një nga aplikacionet duke përdorur qasjen në Gmail (YouTube, Google Docs dhe të ngjashme);

2. Lidhja me Google duke përdorur llogarinë tuaj dhe kërkimi në Google;

3. Lidhja me PlayStore dhe shkarkimi i një aplikacioni;

4. Hyrja dhe hyrja në email ose dërgimi i një mesazhi email;

5. Hyni në kutinë hyrëse dhe hyni në Google Drive. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Apple thotë se shenjat e gishtërinjve mund të ‘ndryshojnë përkohësisht ngjyrën' e kornizës së titanit tek modelet Pro të iPhone 15

Apple thotë se shenjat e gishtërinjve mund të ‘ndryshojnë përkohësisht ngjyrën' e kornizës së titanit tek modelet Pro të iPhone 15

Teknologji
Finlanda ndalon shitjen e telefonave Xiaomi

Finlanda ndalon shitjen e telefonave Xiaomi

Teknologji
Qasja në “Incognito” të Chrome  nuk është gjithmonë privat, por ja se si mund ta ndryshoni atë

Qasja në “Incognito” të Chrome nuk është gjithmonë privat, por ja se si mund ta ndryshoni atë

Teknologji
Facebook ndryshon logon

Facebook ndryshon logon

Teknologji
Autori i

Autori i "Game of Thrones" dhe shkrimtarë të tjerë po e padisin OpenAI për shkeljen e të drejtave autoriale

Teknologji
iPhone 15 mund të mbushë një iPhone tjetër

iPhone 15 mund të mbushë një iPhone tjetër

Teknologji
Kalo në kategori