LAJMI I FUNDIT:

Si pasojë e defektit teknik, sistemi i mbrojtjes kundërajrore izraelite nuk funksion – raketa rikthehet dhe bie në tokë në Tel Aviv

Si pasojë e defektit teknik, sistemi i mbrojtjes kundërajrore izraelite nuk funksion – raketa rikthehet dhe bie në tokë në Tel Aviv

Në Tel Aviv gjatë interceptimit të mbrëmshëm të raketave të lansuara nga Rripi i Gazës, ka dështuar sistemi i mbrojtjes kundërajrore Iron Dome.

Raketa e këtij sistemi në vend se të ngritej në ajër dhe të godiste raketat që lansoheshin nga Rripi i Gazës, ajo humbi fuqinë derisa po ngritej dhe ra në tokë.

Forcat izraelite kanë njoftuar se kanë filluar hetimet për këtë rast, duke theksuar se arsyet teknike mund të jenë një shkaqeve, transmeton Telegrafi.

Sulmet izraelite shkatërrojnë kompleksin në Gazë që u financua nga Katari
Lexo po ashtu Sulmet izraelite shkatërrojnë kompleksin në Gazë që u financua nga Katari

“Po shqyrtohet mundësia që një prej raketave tona të ketë rënë në tokë për shkak të një defekti teknik. Po hetohet ky incident”, është thënë nga IDF-ja izraelite.

Nuk raportohet për të plagosur si pasojë e këtij incidenti, ndërsa raketa Tamir ishte shkrepur derisa sistemet Iron Dome po kundërpërgjigjeshin ndaj breshërisë së raketave të lansuara nga Rripi i Gazës në Tel Aviv. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Moment historik për Turqinë, aeroplani luftarak i gjeneratës së pestë KAAN kryen me sukses fluturimin e parë

Moment historik për Turqinë, aeroplani luftarak i gjeneratës së pestë KAAN kryen me sukses fluturimin e parë

Turqia
Kishin dalë në poligonin e hapur të stërviten, ukrainasit i goditën rëndë rusët me HIMARS – fusha u mbush me 65 ushtarë të vrarë

Kishin dalë në poligonin e hapur të stërviten, ukrainasit i goditën rëndë rusët me HIMARS – fusha u mbush me 65 ushtarë të vrarë

Evropa
“Është një metodë e vjetër e operativëve të KGB-së”, një burim nga burgu ku mbahej Navalny pretendon se e di si u vra kritiku i Putinit

“Është një metodë e vjetër e operativëve të KGB-së”, një burim nga burgu ku mbahej Navalny pretendon se e di si u vra kritiku i Putinit

Evropa
Një raketë britanike që nuk ishte lansuar si duhet nga nëndetësja bërthamore gjatë testimit të rrallë, ka rënë në brigjet e Floridës

Një raketë britanike që nuk ishte lansuar si duhet nga nëndetësja bërthamore gjatë testimit të rrallë, ka rënë në brigjet e Floridës

Evropa
Dhuroi 50 dollarë për organizatën bamirëse ukrainase, balerina ruso-amerikane arrestohet nga FSB-ja

Dhuroi 50 dollarë për organizatën bamirëse ukrainase, balerina ruso-amerikane arrestohet nga FSB-ja

Evropa
Detaje nga likuidimi i dezertorit rus në Spanjë, piloti që iku në Ukrainë me helikopter u vra nga dy persona

Detaje nga likuidimi i dezertorit rus në Spanjë, piloti që iku në Ukrainë me helikopter u vra nga dy persona

Evropa
Kalo në kategori