LAJMI I FUNDIT:

Si në filma, hajnat e maskuar filmohen në qytetin anglez duke vjedhur bankomatin me buldozer (Video)

Si në filma, hajnat e maskuar filmohen në qytetin anglez duke vjedhur bankomatin me buldozer (Video)

Një grup hajnash të maskuar kishin përdorur buldozerin e vjedhur për të thyer një lokal dhe vjedhur bankomatin.

Ngjarja e pazakontë ka ndodhur në Suffolk, ku hajnat fillimisht vodhën buldozerin dhe më pas me të vodhën edhe bankomatin, transmeton Telegrafi.


Atyre iu deshën vetëm një minutë e gjysmë që të kryejnë vjedhjen si në skenat e filmave të Hollywood-it, kurse kalimtarët e rastit nuk guxuan të ndërhyjnë nga frika se mund ta pësojnë dhe kështu vetëm vështruan.

Njëri nga ata kishte nxjerr telefonin e mençur dhe e kishte filmuar këtë vjedhje, ku pesë burra të maskuar nuk hezituan ta përdorin makinerinë e rëndë për ta realizuar qëllimin.

Si pasojë e goditjes së ndërtesës brenda të cilës ishte i vendosur bankomati janë dëmtuar edhe themelet, kurse policia ka njoftuar se të njëjtin kishin përdorur buldozerin që disa orë më herët e kishin vjedhur në një fermë në Essex.

Por, pasi që arrijnë ta nxjerrin jashtë e vendosin në bagazhin e një veture dhe largohen nga vendi i ngjarjes pa gjurmë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
E thotë kryeministri britanik: Nëse mposht Ukrainën, Putini nuk do të ndalet në kufirin me Poloninë

E thotë kryeministri britanik: Nëse mposht Ukrainën, Putini nuk do të ndalet në kufirin me Poloninë

Botë
Deklarata skandaloze e Millorad Dodikut nga Rusia: Nuk duam ta ndajmë ajrin me boshnjakët

Deklarata skandaloze e Millorad Dodikut nga Rusia: Nuk duam ta ndajmë ajrin me boshnjakët

Bosnja
Ukrainasit pretendojnë se shkatërruan 314 tanke dhe autoblinda ruse gjatë betejës gjashtëmujore për Novomykhailivkan

Ukrainasit pretendojnë se shkatërruan 314 tanke dhe autoblinda ruse gjatë betejës gjashtëmujore për Novomykhailivkan

Evropa
Rusia fillon tërheqjen e trupave nga Nagorno-Karabaku

Rusia fillon tërheqjen e trupave nga Nagorno-Karabaku

Botë
Pamje të Dubait nga hapësira – ja si dukej, para dhe pas përmbytjeve

Pamje të Dubait nga hapësira – ja si dukej, para dhe pas përmbytjeve

Botë
Sunak do të shpallë paketën më të madhe të ndihmës ushtarake të Mbretërisë së Bashkuar për Ukrainën

Sunak do të shpallë paketën më të madhe të ndihmës ushtarake të Mbretërisë së Bashkuar për Ukrainën

Botë
Kalo në kategori