LAJMI I FUNDIT:

Shumë ndryshime dhe transferime bombastike – tri formacione se si do të mund të paraqitet Atletico Madridi në edicionin 2019/20

Shumë ndryshime dhe transferime bombastike – tri formacione se si do të mund të paraqitet Atletico Madridi në edicionin 2019/20

Atletico Madrid ka pasur një afat të frikshëm të transferimeve, duke ofruar disa nga lojtarët më të talentuar në Evropë.

Diego Simeone ka mbetur pa lojtarë si Diego Godín, Juanfran, Filipe dhe Lucas Hernández, të gjithë mbrojtës.

Po ashtu u largua edhe mesfushori i talentuar Rodri, që u bashkua me Manchester Cityt. Largimi më i madh ishte ai i Antoine Griezmann që shkoi te Barcelona.

Antoine Griezmann e Josep Maria Bartomeu . (Photo by David Ramos/Getty Images)

Pas largimeve, Rojiblancos tashmë kanë transferuar Joao Felix nga Benfica për 126 milionë euro, Marcos Llorente nga Real Madridi për 40 milionë euro dhe Mario Hermoso për 25 milionë euro.

Klubi spanjoll gjithashtu ka transferuar edhe lojtarë tjerë si Renan Lodi për 25 milionë euro, Kieran Trippier për 22 milionë euro, Felipe për 18 milionë euro, Ivan Saponjic për 7 milionë euro dhe Hector Herrera ka ardhur si lojtar i lirë.

Goditja e madhe e Atletico Madridit

Por pyetja është se si do të luajë ky ekip?  Më poshtë i gjeni tri lloje të formacionet që mund të përdorë klubi i Atletico Madridi. /Telegrafi/

Formacioni klasi i Cholos 4-4-2

Një rikthim në 3-5-2

Formacioni rezervë, gjë që e vuajti Atletico

Në trend Sport

Më shumë
LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Përfaqësueset

"Hera e parë që bëj video në stadiume, atmosferë mahnitëse" - Ramadani tregon emocionet para ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Kalo në kategori