LAJMI I FUNDIT:

Shtëpia e Perrie Edwards dhe Alex Oxlade-Chamberlain grabitet derisa ata ndodheshin brenda me fëmijën e tyre

Shtëpia e Perrie Edwards dhe Alex Oxlade-Chamberlain grabitet derisa ata ndodheshin brenda me fëmijën e tyre

Këngëtarja e “Little Mix”, Perrie Edwards dhe i fejuari i saj, ylli i futbollit, Alex Oxlade-Chamberlain ishin objektiva të një vjedhjeje të tmerrshme në shtëpi këtë javë.

Reklama

Dyshja, të dy 29 vjeç, ishin në katin e poshtëm me djalin e tyre 13 muajsh Axel kur hajdutët hynë në pronën e tyre prej 3.9 milionë dollarësh në Anglinë veriperëndimore, raportoi The Sun.

Krijuesja e hitit “Sweet Melody” dhe të dashuri të saj, i cili luan për Liverpoolin në Premier League, iu grabitën bizhuteri të çmuara dhe çantat me firmë.

Foto: Getty Images

Cheshire Constabulary, forca e policisë lokale, konfirmoi për BBC News se oficerët ishin thirrur për vjedhjen në orën 22:45 të së martës (27 shtator). Ndërkohë hetimi është duke vazhduar.

Burimet i thanë The Sun se Oxlade-Chamberlain dhe Edwards – e cila iu bashkuan grupit Little Mix në vitin 2011, kur u shfaqën në shfaqjen “The X Factor” mbetën “të tmerruar” dhe “zemërthyer” nga ngjarja.

Foto: Getty Images

“Është thjesht gjëja më dhunuese – të mendosh se dikush ka qenë në të gjitha gjërat e tij para se të kuptonte se çfarë po ndodhte është kaq shqetësuese”, tha një mik i tyre për median.

Çifti u fejua në fillim të këtij viti, duke e zbuluar lajmin në Instagram në një seri fotosh nga propozimi.

Foto: Getty Images

Njoftimi i fejesës së çiftit erdhi gati një vit pasi ata mirëpritën Axel, fëmijën e tyre të parë së bashku, më 21 gusht 2021.

Perrie Edwards fejohet me Alex Oxlade-Chamberlain
Lexo po ashtu Perrie Edwards fejohet me Alex Oxlade-Chamberlain

Dyshja ndezën fillimisht thashethemet për lidhje në nëntor 2016, por thuhet se pritën të dilnin publike deri në janar 2017. Para Oxlade-Chamberlain, Edwards ishte fejuar më parë me këngëtarin e “One Direction”, Zayn Malik.

Ndërsa, që kur “Little Mix” njoftoi në fund të vitit 2021 se do të kalonin në një pauzë të pacaktuar pas turneut “Confetti” të grupit 2022, Edwards dhe anëtarët e tjera Jade Thirlwall dhe Leigh-Anne Pinnock kanë ngacmuar për planet për një karrierë solo. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Pjesë e një filmi bashkë, Olta Gixhari publikon foto përkrah Luiz Ejllit

Pjesë e një filmi bashkë, Olta Gixhari publikon foto përkrah Luiz Ejllit

Magazina
Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall

Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall "Mis Central London"

Magazina
Georgina Rodriguez shfaqet atraktive dhe plot stil teksa shoqëron Cristiano Ronaldon në eventin në Madrid

Georgina Rodriguez shfaqet atraktive dhe plot stil teksa shoqëron Cristiano Ronaldon në eventin në Madrid

Magazina
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
Schwarzenegger tregon se nuk ishte zgjedhja e parë për ta luajtur Terminatorin

Schwarzenegger tregon se nuk ishte zgjedhja e parë për ta luajtur Terminatorin

Magazina
Publikohet traileri i pjesës së katërt të

Publikohet traileri i pjesës së katërt të "Expend4bles"

Magazina
Kalo në kategori